Апеляційний орган Світової організації торгівлі задовольнив скаргу України на програне рішення у справі щодо заборони РФ експортувати українські вагони та стрілочні переводи

  • Лютий 4, 2020

У результаті російських обмежень український експорт залізничної продукції в РФ з 2012-го по 2016 рік скоротився більш ніж у 20 разів – з $2,6 млрд до $95 млн.

Україна доводила, що призупинення дії сертифікатів відповідності та неприйняття до розгляду заявки на проведення сертифікації призвело до дискримінації, невиправданих перешкод у торгівлі та недотримання встановленої процедури оцінки відповідності товару.

Експерти підтвердили, що Росія порушила свої зобов’язання стосовно невизнання сертифікатів, виданих українським виробникам в інших країнах Митного союзу. Це створює переваги для національних виробників.

Група експертів не підтвердила існування систематичного обмеження імпорту з боку Росії. З квітня 2014-го по грудень 2016 року ситуація в Україні в частині безпеки була непорівняною із ситуацією в інших країнах.

Україна з цим рішенням не погодилася й оскаржила його.

Білорусь обмежила поставки птиці з окремих регіонів Словаччини, України, Угорщини, Чехії та Польщі, на території яких зареєстровані випадки захворювання птахів високопатогенним грипом.

Коментарі