Банки не повинні нараховувати військовослужбовцям відсотки за кредитом

  • Лютий 20, 2020

Це означає, що кредит військовослужбовця фактично “заморожується” на час проходження військової служби. Військовий має можливість тимчасово не виплачувати тіло кредиту, а банк не нараховує відсотки і штрафи за прострочення виплат
Підкреслюється в повідомленні пресслужби Національного банку України.

У пресслужбі посилаються на закон “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей”.

У НБУ звертають увагу, що норми, які звільняють військовослужбовців від нарахування відсотків, штрафів і пені на час проходження військової служби, поширюються не тільки на банки, а й на небанківські фінансові установи.

У той же час протягом останніх п’яти місяців до Національного банку надійшло понад 100 звернень військовослужбовців, які скаржаться на нарахування банками відсотків і штрафів за їх кредитами в період військової служби.
На початку 2020-го такі звернення почастішали. Всього військовослужбовці поскаржилися в НБУ на 17 банків
У зв’язку з цим регулятор 14 лютого направив банкам додаткове роз’яснення щодо виконання ними вимог законодавства в частині не нарахування відсотків, штрафів і пені за кредитами для професійних військових і контрактників з початку особливого періоду (з 18 березня 2014 року), а для мобілізованих військових – з дати їх мобілізації.
За кожним випадком порушення Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку зверталося безпосередньо до банків з вимогою вирішити ситуацію. Близько у 60% випадків проблему вирішили позитивно для споживачів-банки: списали неправомірно нараховані відсотки. Решта випадків поки вирішуються
При цьому Національний банк перевірить дотримання прав військовослужбовців двома банками, на які скаржилися найчастіше, при запланованих в поточному році перевірок цих банків.

Цьогоріч гривневі кредити, зокрема іпотечні, подешевшають до історичного мінімуму, кажуть в Національному банку. Так, кредити для бізнесу в четвертому кварталі 2019-го стали доступніші на 2,4 в. п. Гроші підприємцям давали під 15,7% річних. До середини лютого 2020-го ставка впала до 15%, повідомила пресслужба регулятора.

Коментарі