Батьків, які відмовилися вакцинувати дітей від кору, можуть притянути до кримінальної відповідальності

  • Січень 24, 2019

Батьків, які відімовилися вакцинувати дітей від кору, можуть притянути до кримінальної відповідальності у випадку ускладнень або смерті від хвороби.
Про це розповіла Світлана Клочко, експерт із захисту прав дітей.
Коли дорослі приймають рішення щодо вакцинацїї, повинні розуміти, що є їхні права, а є права дитини. Існує чітка схема, коли батьки можуть відмовитися від щеплень, а коли ні. Якщо у дитини є протипоказання, то на підставі результатів медичного огляду можна написати відмову. Але якщо такої довідки немає, батьки зобов’язані вакцинувати дітей. У 150 статті Сімейного кодексу вказано, що опікуни несуть відповідальність за дітей і повинні піклуватися про їхній фізичний і духовний стан. Тому, якщо порушили правила та норми, визначені з метою запобігання епідемічних захворювань і боротьби з ними, що призвело до тяжких наслідків чи смерті дитини, можуть бути покарані штрафом до 1700 грн, арештом до 6 місяців або обмеженням волі до 3 років. Про це вказано в статті 325 Кримінального кодексу України
Експерт переконана, що кожна дитина має право на життя і батьки зобов’язані вжити усіх заходів, щоб зберегти її здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала список глобальних загроз людству 2019-го. У нього, зокрема, вперше потрапила відмова від щеплень. ВООЗ зазначає, що розширення охоплення вакцинацією дозволить уникнути до 1,5 млн передчасних смертей на рік.

Коментарі