Батьки незареєстрованих у Києві дітей платитимуть за їхнє навчання у комунальних дитсадках

  • Січень 25, 2019

Батьки незареєстрованих у Києві дітей платитимуть за їхнє навчання у комунальних дитсадках. Нинішнього року тариф становить 2, 5 тис. грн. Рішення Київської міської ради набуло чинності з січня нинішнього року.
З лютого можна буде отримати місце в дитячому садку лише за реєстрацією або компенсацію від міської влади за приватну установу. Щоб отримати компенсацію від міста за приватний дитячий садок, потрібно буде укласти тристоронній договір “батьки-сад-районне управління освіти”.
Місце в електронній черзі в дошкільний навчальний заклад буде зберігатися, якщо батьки офіційно зареєструються в Києві. Зараз у столиці в черзі – 6,5 тис. дітей від 3 до 5 років. Лише 2 тис., дітей мають статус киян.
У Міністерстві освіти з рішенням КМДА не згодні. Звернулися мера столиці Віталія Кличка з проханням переглянути рішення.
Це рішення обмежує обмежує конституційні права дітей на доступне та безоплатне здобуття дошкільної освіти. Думаю, воно зумовлене майбутніми виборами і бажанням отримати прихильність киян. Адже саме за ними буде пріоритетність у черзі до дитячого садка
Розказує співзасновник ГО “Батьки SOS” Альона Парфьонова.
Подібна ситуація була в Тернополі. Батьки платили за навчання дітей 1,2 тис. грн.. Міський суд визнав незаконним стягнення плати за дошкільну освіту у садках для дітей, які не зареєстровані у місті.
Якщо Київрада не внесе зміни, у столиці також з’являться судові позови, прогнозує фахівець.

В Україні не дофінансована шкільна освіта. Держава виділяє на рік близько 28,2 млрд. грн. Це – 21,5 тис. грн на одну дитину або 88,7 тис. на одного працівника. Сюди ж входять витрати на податки, комунальні послуги, закупівля навчальних матеріалів.

Коментарі