Частина депутатів із української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи вирішили поїхати на осінню сесію ПАРЄ

  • Вересень 21, 2019

Як зазначається, у п’ятницю у Верховній раді завершили формування делегації України у ПАРЄ, обравши керівництво. Однак новий перелік членів делегації вирішили не передавати до Асамблеї до початку осінньої сесії.
На рівні політичного рішення 4 фракцій прийняло рішення не подавати credentials нової делегації
Однак, за правилами ПАРЄ, до асамблеї має право поїхати стара делегація. Тому нардепи від Батьківщини, “ЄС” та ОПЗЖ, які були і у складі старої делегації і є також у новій, вирішили поїхати на сесію і будуть брати участь у розгляді окремих питань – тих, що стосуються України.
Ми маємо їхати і захищати інтереси України, а не лишати ПАРЄ під впливом одних лише росіян. Зокрема, ми зможемо поставити питання Макрону, зможемо висловитися щодо так званих виборів у Криму тощо
Наголосив Олексій Гончаренко з “Європейської Солідарносі”.

Такі наміри суперечать заяві голови профільного комітету ВР Богдана Яременка, який сказав, що делегація України взагалі не поїде на сесію ПАРЄ. Проте у коментарі журналістам Яременко уточнив, що частина депутатів справді може з’явитися у Страсбурзі.
Хтось з них, не виключено, може поїхати. Але це буде відображенням їх особистої волі, а не волі Верховної ради

Глава британської делегації в ПАРЄ Роджер Гейл запропонував переглянути повернення Росії до Асамблеї через масові затримання та побиття демонстрантів на протестах у Москві.

Коментарі