Цирк зі штампуванням законів – популізм і хак демократії

  • Вересень 1, 2019

Обіцянка президента розпустити Раду через рік, якщо йому щось не сподобається – популізм. Президент не може розпустити Раду просто так. У Конституції є вичерпний перелік причин розпуску і бажання президента серед них немає.

Позбавлення депутатської недоторканності – популізм. Недоторканність гарантувала незалежність депутатів. Тепер її немає і голосувати вони будуть не так, як думають, а так, як їм накажуть.

Позбавлення депутатської недоторканності – популізм

Новий Кабмін, який пішов “працювати” в опівночі – популізм. Набагато ефективніше нормально виспатися і працювати вранці, бадьорим, замість дрімати за столами до світанку.

Кількість проголосованих за ніч законів – популізм. Тарас Козак радіє, що їх приймають по 13 в годину, а я не розумію, як можна за 4,5 хвилини прочитати не те що закон, а пояснювальну записку до нього. Що голосуємо?

Трохи про суть парламентаризму. Всі ці нудні процедури, регламенти, комітети, через які мають проходити законопроекти, обговорення і т.д. – не український винахід. Їх придумали в Англії, Франції, Італії та інших країнах із великими демократичними традиціями. Вони сповільнюють процес, але це захист від дурня і він необхідний. Цирк зі штампуванням законів – популізм і хак демократії. Це авторитаризм в чистому вигляді. І якщо ви думаєте, що хак демократії зупиниться на Верховній Раді, ви глибоко помиляєтеся.

Сергій Марченко

Коментарі