Депутати від фракції “Слуга народу” пропонують повернути в Києві районні ради

  • Вересень 14, 2019

Депутати від фракції “Слуга народу” пропонують повернути в Києві районні ради та розділити посаду мера і голови Київської міської державної адміністрації. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді 13 вересня.

Текст документа поки не оприлюднений. Проект закону стосується внесення змін до Закону “Про столицю України – місто-герой Київ”.

Йдеться, зокрема, про те, що “Київську міську державну адміністрацію очолює голова, який призначається і звільняється з посади президентом України за поданням Кабінету Міністрів України”.

Посада голови КМДА – не сумісна з будь-якими іншими посадами.

До повноважень голови КМДА, зокрема, входить можливість “призупинити дії будь-якого акта місцевого самоврядування шляхом висловлення протесту в письмовій формі з одночасним зверненням до суду”. Для цього передбачені такі рядки: не пізніше ніж 7 днів – щодо кадрових призначень на посади керівників структурних підрозділів виконавчих органів Київської міської ради та районних у місті Києві рад; не пізніше ніж 14 днів – щодо актів індивідуальної дії; не пізніше 30 днів – щодо актів нормативно-правового змісту.

Якщо ж голова КМДА не звернувся до суду або суд відхилив його позов, то відповідний акт набирає законної сили.

Також законопроект пропонує відновити районні ради в Києві та виконавчі комітети цих рад.

Бюджет Києва формуватиметься з міського та районних бюджетів у столиці.

Партія “Слуга народу” ініціюватиме дострокові вибори у столиці – як мера, так і Київської міської ради. Про це заявив народний депутат від “СН” Олександр Ткаченко.

Коментарі