Для недопущення поширення вірусу 2019-nCoV в Україні вводять спеціалізовані протиепідемічні заходи

  • Лютий 3, 2020

Їхній перелік наводить пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Зокрема, спеціальним наказом МОЗ створює оперативний штаб, щоб не допустити занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом.

Сформовано перелік госпітальних баз і бригад екстреної медичної допомоги, що надаватимуть медичну допомогу особам із підозрою на новий коронавірус, і список контактних осіб із визначених госпітальних баз, які працюватимуть у цілодобовому режимі.

Проводять температурний скринінг пасажирів на прямих рейсах із Китаю в аеропорту “Бориспіль”. На санітарно-карантинних пунктах в аеропорту “Бориспіль” посилили команди швидкого реагування та епідеміологів, їх перевели на цілодобовий режим роботи. Також в аеропорті чергують бригади швидкої медичної допомоги.

Підготували пакет матеріалів для розповсюдження скринінгових анкет на борту літака. Такі анкети заповнюватимуть пасажири, які прибувають до України. Вважається, що опитування зможе виявити людей, які перебувають у групі ризику – за станом здоров’я або контактами з ймовірними хворими на коронавірус.

Також у МОЗ розробляють і затверджують рекомендації щодо дій при виявленні коронавірусної інфекції. Зокрема, надали рекомендації лікарям, як діяти у разі виявлення випадку 2019-nCoV.

Туристам рекомендують утриматися від подорожей у Китай.

У МОЗ нагадують, що специфічного лікування коронавірусу 2019-nCoV наразі не існує, хоча вже з’являлося декілька повідомлень у ЗМІ про успішне лікування хвороби.

Для профілактики захворювання фахівці нагадують стандартні рекомендації. Зокрема, необхідно часто мити руки або обробляти їх дезінфікуючими засобами, під час кашлю та чханні прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, а також уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель.

Тим, хто має підвищену температуру тіла, кашель та важке дихання, якнайшвидше необхідно звернутися до лікаря та повідомити йому попередню історією подорожей.

Не варто споживати сирі чи недостатньо термічно оброблені продукти тваринного походження.

Лабораторія Інституту молекулярної біології і генетики НАН України та лабораторія епігенетики Інституту геронтології НАМН України працюють над створенням тесту на коронавірус. Результат роботи двох команд вчених очікується за 10-14 днів.

Коментарі