До запуску геліостанції «Чорнобиль 2.0» залишилося кілька тижнів

  • Січень 21, 2018

Керівництво спільної українсько-німецької компанії «Solar Chernobyl» заявило про закінчення монтажу сонячних панелей на новій електростанції.

Розташований всього в 100 м від нового «саркофагу» – укриття над Чорнобильською АЕС, яке звели в 2016-му на додаток до старого, радянському. Робітники вже змонтували 3800 панелей на бетонній основі.

Дана сонячна електростанція стане першою в Україні, на старті її потужність складе 1 МВт, далі планується наростити вироблення енергії в 100 разів. Запуск намічений на лютий 2018-го, сума інвестицій поки склала 1 млн. євро, які розраховують окупити за 7 років роботи.

Земля, на якій побудували станцію, все ще небезпечно радіоактивна, тому треба зведення ізолюючого фундаменту. У той же час після установки на АЕС нового купола рівень радіації поблизу неї знизився в 10 разів. Це створило спокуса використання порожніх площ зони відчуження в комерційних цілях – у Державній адміністрації по Чорнобилю повідомили, що отримали 60 пропозицій від іноземних інвесторів.

Вибір сонячної електростанції в якості пілотного проекту для реінтеграції чорнобильської території обумовлений суто діловим інтересом. Тут вже є вся енергетична інфраструктура для передачі виробленої електрики споживачам в Європу. Плюс іміджеві вкладення – те, що було символом жахливої техногенної катастрофи, стане зразком застосування зеленої, відновлюваної енергетики.

 

Підготував: Вадим Щіменко

Коментарі