Дональд Трамп готовий проводити військові дії проти Туреччини

  • Жовтень 22, 2019

Утім, першочергий для Вашингтону мир, заявив держсекретар США Майк Помпео.

За його словами, якщо війна необхідна, то президент Трамп повністю готовий піти на такий крок.

Раніше Дональд Трамп повідомив, що в Сирії все ж залишиться “небагато” американських військових. Вони дислокуватимуться неподалік кордону з Йорданією, щоб охороняти нафтові родовища.

Перемир’я, яке США уклали з Туреччиною, закінчується 22 жовтня, але може бути продовжене.

Туреччина почала наступ на курдів після того, як Трамп відкликав із Сирії американські війська попри те, що раніше курди разом із американцями протистояли бойовикам “Ісламської держави”.

Війська Туреччини в Сирії інтенсивно обстрілюють курдську територію. Попри бурхливу реакцію міжнародної спільноти, Ердоган запевняв, що нізащо операцію не припинить.

Курди майже 30 років відстоюють автономію Курдистану в Туреччині. Їхня чисельність – 30-40 млн людей, із яких половина живе саме на стику Сирії та Туреччини (решта – в Ірані та Іраку). Це найбільший народ світу, який не має власної держави.

Туреччина хоче “очистити” територію північної Сирії на 32 км углиб від турецького кордону, щоб потім переселити туди сирійських біженців. Турки запевняють, що таких біженців на їхніх землях уже майже 4 млн осіб

Ердоган називав 3 основні цілі операції:

  • захистити територіальну цілісність Сирії;
  • охороняти південний кордон Туреччини від терористів, нейтралізуючи загрозу;
  • сприяти поверненню на батьківщину громадян Сирії, яких вигнали з країни.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган викинув листа від Дональда Трампа у смітник. У ньому Дональд Трамп говорить про військову операцію Туреччини на півночі Сирії та просить Ердогана сісти за стіл переговорів із керівництвом сирійських курдів.

Коментарі