Дослідники оцінили готовність світу до масштабної кризи в галузі охорони здоров’я і прийшли до невтішних висновків

  • Вересень 22, 2019

2018-го Всесвітня організація охорони здоров’я та Світовий банк спільно скликали Раду з моніторингу готовності, незалежну групу експертів, орієнтовану на глобальні надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я.

Учені дійшли висновку, що “існує реальна загроза пандемії респіраторного патогену, що швидко поширюватиметься і буде дуже смертоносною”. За таких умов загинуть від 50 до 80 млн людей і світова економіка втратить 5%.

“Глобальна пандемія у такому масштабі була б катастрофічною, створивши б загальний хаос, нестабільність і невпевненість”, – продовжували автори. – Світ не підготовлений”, – наголошують вони.

Експерти вважають, що у світу ще є час стати на правильний шлях. Окреслили 7 конкретних дій, які світові лідери можуть вжити для підвищення готовності, включно з повним впровадження Міжнародних правил охорони здоров’я, збільшенням інвестицій у дослідження і розробку вакцин, а також створення потужних національних систем готовності.

“Настав час діяти”, – закликають дослідники.

Учені розробили правдоподібний сценарій пандемії, викликаної вірусом грипу, який своєю вірулентністю та патогенністю нагадує збудника атипової пневмонії. Приблизно через 2 роки після початку спалаху жертвами хвороби стануть 150 млн людей, а у разі недостатніх зусиль зі стримування інфекції та розробки вакцини – 900 млн.

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала список глобальних загроз людству 2019-го. До нього, зокрема вперше потрапила відмова від щеплень. ВОЗ зазначає, що розширення охоплення вакцинацією дозволить уникнути до 1,5 млн передчасних смертей у рік.

Коментарі