Facebook заблокує можливість австралійським користувачам переглядати та обмінюватися новинами, розміщеними на платформі

  • Лютий 18, 2021

Це стало відповіддю на законопроект австралійської влади, який змусить Google і Facebook платити медіа за оригінальний контент, повідомив керівник Facebook в Австралії та Новій Зеландії Вільям Істон.
Запропонований закон принципово неправильно розуміє відносини між нашою платформою та авторами, які використовують її для обміну новинним вмістом. Це поставило нас перед суворим вибором: спробувати дотримуватись закону, який ігнорує реалії цих відносин, або не дозволяти новини на нашій платформі в Австралії. З важким серцем ми обираємо останнє
Обмін між Facebook та авторами новин йде на користь останнім, тоді як для компанії прибуток від новинного бізнесу мінімальний: новини становлять менше 4% вмісту, який люди бачать у своїх стрічках.

Раніше Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4184, який зобов’яже інтернет-гігантів, які працюють в Україні, сплачувати податки до українського держбюджету. Йдеться про технологічних гігантів – Apple, Google, Microsoft, Netflix, Wargaming Group, Bloomberg, Alibaba, Booking.com.

Коментарі