Гаджети негативно впливають на наш мозок

  • Жовтень 17, 2018

Вчені Каліфорнійського університету дійшли висновку, що надлишок імпульсів, викликаних сучасними технологіями, може знизити ефективність нашого розуму і призвести до короткочасних порушень пам’яті.

Надмірні імпульси, як і їх нестача, шкідливі для мозку. Безліч імпульсів, які забезпечують сучасні електронні пристрої, можуть не тільки зайвий раз напружувати, відволікати нашу увагу і розсіювати концентрацію, а й робити “ледачими” наші нервові клітини, які звикли і люблять “працювати”.

Мозок дуже чутливий і в той же час пластичний орган. У процесі життя на нього впливають різні фактори. Мозок розвивається, змінюється, його стан, на жаль, погіршується з віком. Він піддається численним змінам і процесам на рівні нервових клітин і нейронних зв’язків. Наше оточення впливає на розвиток мозку, когнітивні функції, сприйняття світу і ефективність розуму, а нервові клітини чутливі до будь-яких імпульсів і вражень, які ми отримали з самого дитинства

Каже Габріела Клодовська-Дуда, лікар клініки Neuro Care.

Пам’ять, як і м’язи, потрібно тренувати. Якщо вони перестануть працювати, то атрофуються. Те ж саме з пам’яттю.

Вчені змогли передати думки однієї людини іншій. Учасники експерименту подумки спільно вирішувати завдання. Дослідники створили пристрій, який транслював думки двох людей в голову третього. Використовували електроенцефалографію, яка дозволяє зчитувати інформацію, і транскраніальну магнітну стимуляцію для того, щоб її передавати.

Коментарі