Кабінет міністрів погодив законопроект, який пропонує змінити податковий період для подання платниками податків з квартального на місячний

  • Вересень 29, 2021

Таке рішення ухвалили на засіданні 29 вересня. Проект закону розробив Пенсійний фонд за власною ініціативою.

Метою законопроекту є забезпечення своєчасності обчислення страхового стажу і забезпечення своєчасності призначення та отримання пенсійних і інших виплат за соцстрахуванням.

Зараз для платників ЄСВ та єдиного податку передбачене подання звітності із встановленням квартального періоду звітування (звіт подається протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу).

У записці за підписом глави Мінсоцполітики йдеться, що об’єднання звітності з ЄСВ та податку на доходи фізосіб із квартальним періодом звітування призвело до:

– відтермінування (від 1 до 3 місяців) надходження до реєстру відомостей про зарплату працівників, сплату ЄСВ, страховий стаж і несвоєчасності включення звітних періодів для розрахунку соцвиплат (тимчасова непрацездатність, безробіття, нарахування пенсії);
– послаблення платіжної дисципліни в частині суми єдиного внеску;
– зміщення строку (від 1 до 3 місяців) розрахунку показників середньої зарплати, з якої сплачено страхові внески;
– неможливості проведення своєчасного щомісячного аналізу основних показників, які впливають на наповнення Пенсійного фонду.

У Мінсоцполітики заявили, що забезпечення направлення податковою щомісяця даних про сплату роботодавцем єдиного внеску дасть змогу щомісяця розраховувати страховий стаж.

Для суб’єктів господарювання також називають негативний вплив – незначне збільшення часу на подання щомісячної звітності.

Якщо законопроект підтримає Рада, зміни можуть набути чинності з 1 січня 2022 року. Після прийняття закону відбудеться перехідний період на пів року для приведення всіх нормативних актів у відповідність із новими вимогами.

У грудні 2021 року мінімальна зарплата зросте до 6500 грн. Наступне підвищення “мінімалки” буде у жовтні 2022-го.

Восени наступного року мінімальна зарплата становитиме 6700 грн. Це передбачено у проєкті держбюджету-2022.

Коментарі