Кабмін виплатить грошову компенсацію за житло, що було зруйноване внаслідок збройної агресії Російської Федерації

  • Вересень 2, 2020

Зі слів віцепрем’єр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, у Держбюджеті для цього передбачили 20 млн грн.

Розмір компенсації постраждалим визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла, але не більш як 300 тис. грн. Гроші дадуть постраждалим, які є власниками житла на контрольованій урядом України території, що було зруйноване після 14 квітня 2014 року.

Бюджетні кошти розподілятимуть на підставі інформації, яку збиратимуть регіональні органи соціального захисту населення та органи місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності – військово-цивільні адміністрації. Вони складатимуть списки постраждалих і видаватимуть довідки про визнання особи постраждалою внаслідок збройної агресії РФ.

Рішення про надання і розмір грошової компенсації на основі складених списків прийматимуть спеціальні комісії, утворені при органах місцевого самоврядування та при військово-цивільних адміністраціях.

Ветеранам війни та родинам Героїв Небесної сотні виплатять компенсацію на придбання житла. Загальна сума допомоги становить понад 611,2 млн грн.

Коментарі