Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронних органів вирішив рекомендувати парламенту ухвалити цілком закон про посилення покарання за сексуальні злочини проти дітей

  • Липень 3, 2019

Рішення ухвалили сьогодні, 3 липня, повідомив народний депутат Мустафа Найєм у Facebook.
Розгляд законопроекту став можливим, у тому числі, завдяки петиції, яка зібрала понад 30 тис. підписів. Дякую всім за підтримку. Тепер залишилося дочекатися рішення в залі
В Україні щороку з’являється близько 400 жертв статевих злочинів. Один із найбільш резонансних випадків – зникнення 11-річної Дарини Лук’яненко на Одещині. Дівчинку шукали тривалий час і знайшли мертвою у вигрібній ямі сусіда. Зловмисник викрав дівчину, сильно побив у себе вдома і вбив. Місцеві жителі були шоковані та намагались вчинити самосуд над підозрюваним. Слідство не виключає зґвалтування.

Із регіонів із періодичністю надходять страшні повідомлення про насилля над дітьми. Національна поліція виступає за посилення покарань за такі злочини і просить парламент схвалити законопроект про створення реєстру педофілів та їхню хімічну кастрацію. Автори пропонують збільшити міру покарання до мінімальних 20 років ув’язнення за злочини статевого характеру проти дітей і створити напівзакритий реєстр педофілів, аби не допустити їх до роботи у дитячих закладах. Це буде електронна база з усіма даними про таких осіб – історією злочину, місцем проживання та роботи. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мін’юст, а право на отримання інформації дадуть керівникам дитячих закладів.
Також пропонується хімічна кастрація. Тільки після відбуття половини терміну зловмисник за власним бажанням після судової експертизи та за дозволом суду зможе пройти курс терапії. Лікування розпочинають за ґратами та продовжують під наглядом поліції та медиків уже на волі.

Статистика свідчить, що майже 60% педофілів у дитинстві самі ставали жертвами сексуальної наруги. Психіатри наголошують на важливості саме медикаментозного лікування, адже лише ув’язнення проблеми не вирішує – 70% педофілів після виходу на волю знову ґвалтують дітей.
Хімічну кастрацію застосовують у США, Канаді, Ізраїлі та країнах Європи та бачать результат. Наприклад, у Великій Британії кількість повторних випадків із 40% зменшилась до 5%, а у Німеччині – із 80% до 3%.

Петиція про захист дітей від сексуального насильства, що була створена 27 травня, зібрала необхідні 25 тис. підписів. Найближчим часом її має розглянути Верховна Рада. Відповідний документ розміщений на сайті парламенту.

Коментарі