Конституційний суд України поновлює роботу

  • Грудень 1, 2020

У Конституційному суді України, який не збирався вже майже місяць, планують провести наступного тижня три засідання – 8, 9 та 10 грудня.

Про це йдеться на сайті КСУ.

Останнє засідання Конституційного суду відбулося 5 листопада.

9 листопада Велика палата КСУ відклала розгляд питання про тлумачення норм Конституції про землю як основне національне багатство через відсутність кворуму. За даними джерел, четверо суддів, які не голосували за скандальне рішення щодо антикорупційного законодавства, відмовилися брати участь у слуханнях Великої палати суду.

Потім КСУ не збирався нібито через те, що в декількох суддів діагностували або підозрювали Covid-19.

Речниця КСУ Мар’яна Гайовська в коментарі “Українській правді” не змогла розповісти чи одужали судді КСУ, але підтвердила, що засідання планують і вже затвердили порядок денний.

На 8 й 10 грудня запланували засідання Великої палати КСУ, на 9 грудня – засідання Першого сенату Конституційного суду, тобто 7 суддів із 15 чинних.

Також 8 грудня судді КСУ планують:

– продовжити – закрито – розгляд справи за конституційним поданням 142 нардепів щодо офіційного тлумачення положення 4 абзацу преамбули Конституції про “гідні умови життя”: які умови життя людини слід вважати гідними, що є їхнім показником;

– розглянути питання щодо відкриття конституційного провадження за поданням 47 нардепів щодо відповідності Конституції окремих положень Кримінального процесуального кодексу України, що стосуються спецконфіскації;

– розглянути питання про подовження строку постановлення колегіями суддів Першого та Другого сенатів КСУ ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справах за конституційними скаргами та конституційним поданням.

10 листопада Конституційний суд України не зміг провести засідання. Його відклали через відсутність кворуму.

9 листопада КСУ не зміг розглянути справу про тлумачення статті про приналежність землі в Конституції України. Судді заявили про зрив засідання.

Раніше Конституційний суд скасував збори суддів і провів закрите засідання щодо статусу землі.

5 листопада КСУ оголосив про перерву в розгляді земельної реформи. Перерва оголошена у зв’язку з відсутністю кворуму.

Коментарі