Київ відноситься до числа найбільш “прозорих” європейських столиць щодо доступу до публічної інформації

  • Серпень 22, 2019

Вільнюс, Київ, Мадрид, Прага, Приштина і Таллінн є найбільш “прозорими” європейськими столицями
Йдеться в дослідженні Transparency International.
У 2018 року експерти під егідою Тransparency International Slovensko провели оцінку 26 столиць по 14 індикаторами. Особлива увага приділялася наявності і доступності даних про бюджет міста та закупівлі, про мера, депутатів і їх роботі, а також доступу до публічної інформації. Аналітики вивчали сайти місцевої влади і відповіді на інформаційні запити.
Київ опинився в лідерах цього пілотного дослідження, зокрема, завдяки зручній національній системі державних закупівель ProZorro, публічного реєстру електронних декларацій і повноти інформації на сайті КМДА.
В українській столиці не вистачає реєстру лобістів, який існує, наприклад, в Мадриді. Також відсутня в публічному доступі інформація про зарплату мера і його радників, відзначають в організації.

Transparency International Ukraine розробила і впроваджує “Рейтинг прозорості” 100 найбільших міст України. Команда організації щорічно аналізує міста по 91 індикатору в 13 сферах. За два роки середній показник прозорості міст підвищився на 36%. У 2018 року лідерами українського “Рейтингу прозорості” стали Дрогобич, Маріуполь і Вінниця.

Коментарі