Ліберальна коаліція “Разом” перемогла на виборах в Чехії

  • Жовтень 11, 2021

На другому місці популістська партія АНО прем’єра Андрія Бабіша – 27,2% голосів. Більш того, якщо в лібералів є з ким будувати коаліційну більшість, то в АНО немає.

Третьою силою з 15,5% підтримки став “Альянс піратів і мерів” – політична сила, яка виступає за тіснішу інтеграцію Праги з Берліном і Парижем. “Разом” і “Альянс піратів і мерів” набирають 108 мандатів у 200-місному парламенті.
Вже починаємо переговори про створення урядової коаліції з “Альянсом піратів і мерів”. Наша перемога означає, що ми залишаємося частиною ліберальної, демократичної Європи
заявив лідер “Разом” Петр Фіала.

Досі АНО керувала в коаліції з соціал-демократами й комуністами. Обидві ліві сили отримали 4,67% і 3,62% відповідно. Вони не подолали 5% бар’єр. Ультраправа партія “Свобода і пряма демократія” залишається єдиним потенційним союзником АНО. Але вона також отримала поганий результат – 9,6%.

Перед виборами близький соратник Бабіша, президент Мілош Земан, дав зрозуміти, що довірить лідеру АНО сформувати уряд, якщо той виграє вибори. Але цього не сталося, а в останні дні здоров’я Земана сильно погіршилося. ЗМІ припускають, що він помирає.

Перед виборами репутація Бабіша постраждала через розкриття підозрілих фінансових махінацій в Pandora Papers. Виявляється, він без сплати податків купив замок на Французькій Рив’єрі за €22 млн.
Результат виборів означає, що Чехія закриває посткомуністичну добу і вступає на зовсім інший шлях, ніж Польща та Угорщина
каже ректор філії Нью-Йоркського університету в Празі Іржі Пехе.

Бабіш був союзником консервативного угорського прем’єра Віктора Орбана і схожого польського уряду Матеуша Моравецкого. Вони виступали проти імміграції в ЄС та сильного втручання Брюсселя в справи окремих країн. Політика Бабіша зі збільшення субсидій призвела до різкого збільшення боргу країни.

Зовсім інший напрямок написаний в програмі “Альянсу піратів і мерів”. Вони хочуть, щоб Чехія відмовилася від корони на користь євро. Однак невідомо, чи погодиться на це “Разом”.

У Празі міський суд засудив до 20 років в’язниці Іржі Урбанека з позивним “Бегемот” за членство в терористичній групі та здійсненні терактів. Він воював на Донбасі на стороні проросійських бойовиків.

Коментарі