Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно із незалежними лабораторіями проведе вимірювання забруднення повітря

  • Жовтень 24, 2019

Відповідне рішення прийняли на екстреній нараді між міністром, представниками Гідрометцентру, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної геофізичної обсерваторії, передає прес-служба міністерства.

За даними Гідрометцентру, концентрація оксиду вуглецю з 15 по 21 жовтня у повітрі більшості міст України залишалась у звичних параметрах.
Але це не означає що повітря в українських містах чисте. Переважно джерело забруднюючих речовин у містах України – це автомобільний транспорт, у великих промислових містах – викиди підприємств. Аби ще раз перевірити достовірність даних, міністерство вирішило провести спільні вимірювання забруднення повітря із незалежними лабораторіями. Про результати вимірювань повідомлять
У КМДА наголошують – над Києвом не задимленість, а так звана “температурна інверсія”. Вдень повітря прогрівається, вночі воно холодне, і за умови 100% вологості – туман. Також жителі приватних секторів палять листя та сміття, що теж впливає на стан повітря. У випадках задимленості радять не виходити на вулицю та тримати вікна закритими. Із першими морозами ситуація покращиться.

Забруднення повітря на проспекті Науки в Києві оцінюються в 175 одиниць. Це перевищує показники Пекіна на 15 позначок. Показники небезпечні для здоров’я людей.

Коментарі