Міністри оборони НАТО збираються погодити новий генеральний план захисту від потенційного нападу Росії

  • Жовтень 21, 2021

Міністерська зустріч НАТО відбудеться у Брюсселі 21-22 жовтня, повідомляє Reuters із посиланням на дипломатів і офіційних осіб.
Конфіденційна стратегія виходить за межі чинних регіональних планів оборони. І спрямована на підготовку до будь-якої одночасної атаки в регіонах Балтійського й Чорного морів, можливо, з ядерною зброєю та зламом комп’ютерних мереж або з космосу

РФ заперечує свої воєнні наміри й заявляє, що саме НАТО ризикує дестабілізувати Європу подібними приготуваннями. Водночас офіційні особи США й дипломати вважають, що атака неминуча. Адже Росія розробляє сучасні системи озброєнь і розміщує війська й техніку ближче до кордонів союзників.

Генерал у відставці Бен Годжес, який командував військами США в Європі з 2014-го до 2017 року, сподівається, що стратегічний план призведе до більшої узгодженості в колективній обороні НАТО. Це означатиме більше ресурсів для Чорноморського регіону, який, на його думку, є імовірнішою гарячою точкою, ніж Балтія.

Москва хоче встановити нові правила міжнародного порядку або послабити чинні. Її мета – ослаблення НАТО та ЄС. А це означає, що США життєво зацікавлені, щоб перешкодити Кремлю в Європі. Україна – фронт цієї війни. Якщо вона не зможе дати відсіч росіянам, ті підуть далі й спробують загарбати додаткові європейські території. Вони займаються цим із 2008 року й не збираються відмовлятися. Допомога Україні в захисті територіальної цілісності й суверенітету – найекономніший спосіб захисту НАТО.

Коментарі