Міжнародна арбітражна група визнала право України обмежувати експорт лісу

  • Грудень 12, 2020

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка.
Арбітраж щодо лісу виніс своє рішення щодо заборони експорту лісу. Арбітри визнали, що Україна може і має право обмежувати експорт лісу за певних обставин. Так існуючу заборону експорту 2005 року визнано судом повністю правомірним
Він зазначив, що при цьому арбітри визнали, що заборона 2015 року має бути відкоректованою з урахуванням повного права України регулювати цю сферу діяльності. Заходи щодо коригування повинні бути здійснені у співпраці з ЄС.
Як не дивно головною причиною того, що ми не змогли до кінця відстояти правомірність заборони експорту 2015 стало те, що автори цієї заборони занадто активно писали про преференції національним виробникам, а не про захист лісу. Тому шановні депутати будьте обережні в поясненні своїх законодавчих ініціатив
За його словами, рішення арбітрів дає Україні широку свободу вибору заходів виконання рішення. Однак, першим кроком має стати схвалення Закону України Про ринок деревини, створення нормального ринку всередині України і регламентація з ЄС двостороннього протоколу про торгівлю лісом.

Співробітники СБУ викрили злочинну групу, яка експортувала незаконно вирубану деревину з Івано-Франківщини та Буковини.

Коментарі