Міжнародний валютний фонд схвалив додаткову емісію спеціальних прав запозичення (СПЗ) на $650 млрд

  • Липень 9, 2021

Її розподіллять між країнами для відновлення після пандемії. Завершити цей процес планують до кінця серпня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва, повідомляє прес-служба МВФ.
Учора виконавчий комітет МВФ погодився з моєю пропозицією щодо нового розподілу СПЗ, еквівалентного $650 млрд, найбільшого асигнування в історії МВФ, для задоволення довготривалих світових потреб у резервах під час найгіршої кризи з часів Великої депресії
Георгієва зазначила, що наступним кроком буде надання пропозиції раді фонду щодо розподілу для розгляду та затвердження. Якщо рада її підтримає, то розподіл завершать до кінця серпня.
Розподіл СПЗ допоможе кожній країні-члену МВФ, особливо вразливим країнам, і посилить їхню реакцію на кризу Covid-19. Найближчим часом ми активно співпрацюватимемо зі своїми членами, щоб визначити варіанти добровільного спрямування СПЗ від заможніших країн для підтримання вразливіших
Кошти розподілятимуть пропорційно квотам країн у МВФ. Україна може отримати $2,89 млрд за поточним курсом.

Україна очікує транш від МВФ восени. Держава розраховує на $700 млн. Під час візиту в США міністра фінансів Сергія Марченка з МВФ удалося досягти компромісу щодо багатьох питань. Сторони домовилися про спільну роботу для досягнення угоди.

Коментарі