МОЗ затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, рекомендований ВООЗ

  • Червень 6, 2019

Відтепер кожен, хто живе з ВІЛ, в незалежності від кількості вірусу в крові, має право отримувати безоплатне лікування пожиттєво
Повідомляє прес-служба МОЗ.
Україна першою з країн Східної Європи та Центральної Азії схвалила нові рекомендації ВООЗ. Згідно з ними правилами, як основну схему лікування використовуватимуть препарат з долутегравіром.
З цією діючою речовиною був розроблений комбінований препарат, який виробляє 9 компаній. Завдяки цьому вартість однієї дози препарату стала дешевшою в 6 разів та нині для України коштує 5 грн 40 копійок
Діагностувати ВІЛ можливо 2 швидкими тестами різних виробників. Це дозволить оперативно поставити людину на облік і швидше розпочати лікування.
Найбільша інновація нового протоколу — введення підходу громадського здоров’я для лікування та профілактики ВІЛ. Він передбачає, що медичні послуги з виявлення, профілактики та лікування ВІЛ надаватимуться комплексно. Підходи будуть спрощені і стандартизовані, а доступ українців до якісних медичних послуг поліпшиться, зазначають у відомстві.

Основними елементами такого підходу є: використання спрощених формулярів лікарських засобів, широке застосування комбінацій з фіксованою дозою для лікування першого ряду у дорослих, підлітків та дітей, надання медичної допомоги та лікарських засобів пацієнтам в місці надання медичних послуг безкоштовно, децентралізація та інтеграція послуг, а також перерозподіл обов’язків та застосування спрощеного підходу до клінічного моніторингу.

Ухвалений протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції.
Препарати PrEP (pre-exposure prophylaxis), у МОЗ рекомендують вживати групам ризику. До них входять люди, що перебувають у дискордантних парах, зокрема у випадку коли один партнер є ВІЛ-позитивним, а інший — ні, чоловікам, що практикують секс із чоловіками, людям, що вживають ін’єкційні наркотики та людям, що надають сексуальні послуги за винагороду.

Якщо пацієнт не виконує медичних приписів, лікар має право відмовитися його лікувати. Однак допустимо це лише за умови, що життю пацієнта й здоров’ю людей, які його оточують, нічого не загрожує.

Коментарі