Нардепи від “Слуги народу” зареєстрували законопрооект про зброю

  • Вересень 9, 2019

Автори закону – Ігор Фріс і Олександр Матусевич.

Пропонується створити реєстр зброї. Там зберігатиметься вся необхідна інформація (марка, модель, номер, калібр), зокрема й про власника кожної одиниці.

Зброєю можуть володіти громадяни, яким виповнилося 16 років, а також юридичні особи, керівниками яких є повнолітні громадяни. Для придбання потрібно отримати спеціальну ліцензію, внесену до реєстру.

Ті, хто купують зброю вперше, забов’язані пройти спецкурси та надати довідку про це до Національної поліції.

Йдеться про 4 категорії зброї (дозвільний документ потрібен для 2, 3, 4-ї категорій):

– пневматична зброя калібру до 4,5 мм і швидкістю польоту метального елемента до 100 м/с; вогнепальна — під патрон “Флобера” калібру до 4,5 мм і боєприпаси до неї; газова зброя; луки та арбалети з силою натягу тятиви не більше 40 кг; інша зброя, яка не відноситься до другої, третьої, четвертої категорії та не заборонена в цивільному обороті;

– довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя; пневматична калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту метального елемента понад 100 м/с; вогнепальна зброя під патрон “Флобера” калібру понад 4,5 мм і боєприпаси до неї, луки та арбалети, не віднесені до першої категорії;

Довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя, боєприпаси до неї;

– короткоствольна нарізна вогнепальна зброя та боєприпаси до неї; короткоствольна гладкоствольна вогнепальна зброю, призначена для стрільби боєприпасами, спорядженими еластичними метальними елементами менш смертельної дії та боєприпаси до неї.

Окремо прописані й ті види озброєнь, боєприпасів, які заборонені для продажу:

– автоматична вогнепальна зброя;

– вогнепальна зброя, модифікована з невогнепальної;

– короткоствольна нарізна вогнепальна зброя калібром більше 13 мм;

– боєприпаси вибухової, разривної та запалюючої дії;

– боєприпаси, спеціально сконструйовані для посилення пробивної дії й ураження захищених цілей;

– додаткове обладнання до зброї для відстрілу боєприпасів розривної та запальної (трасуючої) дії та інші.

Раніше радник команди президента з політичних питань та один із головних ідеологів партії “Слуга народу” Микита Потураєв заявляв, що в Україні потрібно врегулювати питання володіння зброєю. За його словами, потрібен відповідний закон.

Коментарі