Наступного року державний концерн Укроборонпром припинить своє існування

  • Грудень 3, 2020

Про це заявив новопризначений генеральний директор концерну Юрій Гусєв у четвер.
Будуть створені нові холдингові компанії, які працюватимуть за принципами корпоративного управління, прозорості, щоб забезпечити уникнення будь-яких корупційних чи інших ризиків
Замість концерну створять холдинг “Оборонні системи України”. До нього ввійдуть холдинги, які опікуватимуться авіаремонтом, бронетехнікою, високоточним озброєнням, боєприпасами, радарними і морськими системами.

Також планують створити аерокосмічний холдинг, який займатиметься авіабудуванням, аерокосмічними компонентами, космічними системами.

Утворення нового холдингу передбачає наглядову раду.

Гусєв заявив, що це лише попередня концепція, яка потребує обговорення, розгляду і затвердження.

Президент Володимир Зеленський дав йому доручення, щоб Укроборонпром у тому вигляді, який створювався ще Саламатіним – колишній міністр оборони за режиму Януковича, підозрюється у державній зрад, – Gazeta.ua, припинив своє існування і була запроваджена корпоративна культура управління.

Перші рішення щодо реформи концерну очікуються у наступні 6 місяців.

Президент Володимир Зеленський призначив Юрія Гусєва гендиректором Укроборонпрому 3 грудня.

Гусєв працював головою Херсонської ОДА з липня 2019-го по грудень 2020 року. Перед цим був 41-м у списку партії “Слуга народу”. Але вирішив не брати участі у парламентських виборах, щоб “допомагати команді Зеленського в іншій ролі”.

Коментарі