Омбудсменка Росії Тетяна Москалькова запропонувала укласти угоду між Москвою та Києвом стосовно правового становища громадян

  • Вересень 8, 2019

Така угода дозволить на рівних засадах припинити кримінальне переслідування щодо громадян обох країн. Про це йдеться на офіційному сайті уповноваженої з прав людини в РФ.
Є доцільним у перспективі вийти на укладення міждержавної угоди щодо врегулювання правового становища осіб, котрі мають громадянство Росії і України і прагнуть повернутися додому. Така угоди могла б правовими засобами вирішити питання про припинення щодо них кримінального переслідування на паритетних засадах
Крім того, на думку Москалькової, учорашній масштабний обмін політв’язнями “повинен стати частиною системної програми дій щодо деескалації конфлікту, нормалізації відносин між Росією і Україною, а також стабілізацією ситуації на сході України”.

7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі “35 на 35. Літак з українськими бранцями приземлився у столичному аеропорту “Бориспіль”. Серед українців, які повернулися додому – 11 політв’язнів і 24 українських моряків, яких росіяни захопили в полон у Керченській протоці. Літак з росіянами був направлений до московського аеропорту “Внуково”. Серед осіб, яких в рамках обміну направили до Москви, були колишній зенітник ДНР Володимир Цемах та звинувачений у держзраді керівник “РИА Новости Україна” Кирило Вишинський.

Коментарі