Особисті дані 1,3 мільйона користувачів соціальної мережі Clubhouse виклали в мережу хакери

  • Квітень 11, 2021

Зокрема, імена та прізвища, посилання на фотографії, акаунти в інших соцмережах.

Також злили інформацію про реєстрацію, підписки та запрошення до Clubhouse, повідомляє ресурс із кібербезпеки CyberNews.

Витік містить лише інформацію профілю Clubhouse. Фахівці порталу не знайшли зливу даних кредитних карток чи юридичних документів.

Проте підкреслюють: імені профілю, зв’язаного з іншими ідентифікованими профілями користувачів у соцмережах, може бути достатньо, щоб кіберзлочинець завдав реальної шкоди. Зокрема, може використовувати ці дані для легшого доступу до банківських рахунків.

Витік інформації Clubhouse стався за кілька днів після того, як дані понад мільярда профілів Facebook та LinkedIn злили в мережу.

CyberNews радять кілька кроків, аби захистити свій акаунт:

– скористатися їхньою програмою перевірки витоку персональних даних, щоб з’ясувати, чи не просочувалася ваша електронна пошта;

– остерігатися підозрілих повідомлень у Clubhouse та запитів на зв’язок від сторонніх людей;

– змінити пароль свого облікового запису;

– використовувати менеджер паролів для створення надійних паролів;

– увімкнути двофакторну автентифікацію для всіх акаунтів в інтернеті.

Дані Clubhouse у мережі не вперше. У лютому стався витік аудіорозмов із “кімнат” соцмережі. Одному користувачу вдалося отримати доступ одразу до декількох кімнат і транслювати стрім на сторонній сайт.

Першою про інцидент заявила Стенфордська інтернет-обсерваторія. Там кажуть, що витік даних не був хакерським. Натомість вважають, що користувач зумів порушити умови користування Clubhouse.

Коментарі