Пандемія призвела до збільшення попиту на електроніку

  • Грудень 25, 2020

На світовому ринку спостерігатимуть її дефіцит мінімум до 2022 року.

Причиною такої необхідності електронних пристроїв стало дистанційне навчання та робота. Особливо це вплинуло на персональні комп’ютери, ноутбуки та планшети. Фахівці кажуть, що виробники не встигають робити замовлення на декілька місяців через високий попит.

Сумарні продажі ноутбуків і комп’ютерів були максимальні 2008 року, відтоді – зменшувались до 250 млн. Очікується відновлення продажів до 300 млн за рік – на 15% більше, ніж 2019-го. Продажі планшетів зростають ще швидше.

Аналітична компанія Canalys дослідила, що до кінця наступного року кількість встановлених планшетів та ПК становитиме 1,77 млрд, 2019 року вона дорівнювала 1,64 млрд. Компанії почали працювати з більшою кількістю постачальників, прискорили доставку та залишили запуск нових моделей на наступний рік – усе для того, аби наздогнати попит.

Найбільша складність – знайти процесори та екрани, хоча багато фабрик давно вийшли з локдауну.

Стались зміни і в самих ПК – нові моделі використовують кращі камери та динаміки для відеоконференцій, а також подекуди мають модуль стільникового зв’язку для використання 4G або 5G.

У тижні чорної п’ятниці та кіберпонеділка продажі побутової техніки та електроніки на 28% перевищили минулорічний сезон. Тобто українці виклали на 6,6 млрд грн більше, ніж 2019 року. В обсягах продали на 8,5% більше штук побутової техніки та електроніки, йдеться у дослідженні GfK Ukraine.

Коментарі