Парламент підтримав законопроект, яким передбачається зниження ставки ПДВ для певних сфер агросектору

  • Грудень 17, 2020

Парламент підтримав у 2-му читанні та в цілому законопроект, яким передбачається зниження ставки ПДВ із 20% до 14% для певних сфер агросектору.

Документ підтримали 255 нардепів.

Законопроєкт встановлює ставку податку на додану вартість у 14% за операціями поставки і ввезення в Україну наступної сільгосппродукції: на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, сурепки, ріпаку, соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур.

Автори законопроєкту наполягають, що переробні підприємства зможуть зекономити 6% видатків при закупівлі продукції за рахунок менших податкових зобов’язань виробника. Відбудеться детінізація аграрного виробництва, а бюджет отримає суттєві переваги.

Єдині, кому запропонована модель невигідна, – суб’єкти, що працюють “в тіні” і заробляють на так званих податкових “скручуваннях”. За різними оцінками, вони щорічно вартують держбюджету в середньому 60 млрд грн.

Законопроєкт №3656 був прийнятий Верховною Радою в 1-му читанні 17 вересня 2020 року. Він спрямований на підтримку легальних виробників і створює невигідні умови для “тіньовиків” і “скрутчиків”.

Коментарі