Північноатлантичний альянс НАТО реагуватиме на гібридні провокації з боку РФ

  • Жовтень 15, 2019

Під час виступу на сесії Парламентської асамблеї НАТО у Лондоні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, додав, що не допустить появи “зелених чоловічків” у країнах-союзницях.
Ми посилили розвідку, щоб розуміти, що відбувається, суттєво зміцнили кібернетичну безпеку, підвищили готовність наших сил. Тому що бачили, що відбулося у Криму. Готовність сил є, напевно, найбільш важливим інструментом для нашої відповіді, якщо ми раптово побачимо якихось “зелених чоловічків” будь-де на території НАТО. Присутність наших сил на сході Альянсу також частково є відповіддю на потенційні гібридні загрози. Хочу наголосити на необхідності забезпечення стійкості нашої інфраструктури, щоб телекомунікації та енергетичні системи були стійкими. І це також той шлях, яким НАТО реагує на гібридні загрози
Він нагадав також про інші види російської агресії проти країн Заходу, такі як спроби втручання у вибори, кібернетичні атаки, кампанії дезінформації, а також інші зухвалі дії на зразок хімічної атаки у британському Солсбері.

За його cловами, російська агресія – вже стала тенденція, що викликає занепокоєння та змушує Альянс адаптуватися для відповіді на такі загрози.

Парламентарі із секретаріату Парламентської асамблеї НАТО висловили повагу до п’ятого президента України Петра Порошенка, що транслюється в подальшу підтримку країни у цілому.

Про це у своєму Facebook написала український політик Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, це ще раз доводить, що велика ціль об’єднує та додає сил спільно працювати над її досягненням.

Коментарі