Путін надіслав листа країнам НАТО та іншим, в якому пропонує ввести мораторій на розгортання в Європі та інших регіонах ракет середньої та малої дальності

  • Вересень 25, 2019

Таку пропозицію від Кремля лідерам країн направили 19 вересня.
Закликаємо вас підтримати наші зусилля, виступивши на користь оголошення в рамках НАТО мораторію на розгортання РСМД наземного базування, аналогічного тому, який оголосила Росія. Росія вже оголосила про своє рішення не розміщувати ракети середньої та малої дальності в Європі або інших регіонах, доки від цього утримуватимуться американці. Закликали США та їхніх союзників взяти на себе аналогічні зобов’язання, однак зустрічної зацікавленості поки не спостерігаємо
Послання отримали, зокрема, Китай, глава зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Федеріка Могеріні та генсек НАТО Йенс Столтенберг.

Росія робила таку пропозицію ще раніше, але ніхто нею не зацікавився. Один із представників МЗС країни-члена НАТО пояснив, що організація не розглядає пропозицію Москви серйозно, бо вважає, що Росія такі ракети на своїй території вже розгорнула.

Однак із послання Путіна випливає, що Москва нібито готова довести свою правоту та чекає на обговорення “відповідних технічних аспектів”.

Деякі закордонні експерти скептично ставляться до того, що у Росії є гроші та технічне забезпечення для будівництва крилатої ракети з ядерним двигуном “Буревісник”. І називають всі розмови Путіна про ракети, здатні здолати ПРО Америки, частиною кампанії з відновлення статусу Росії як великого міжнародного гравця.

Коментарі