Російський уряд розгляне проект закону про визнання уродженців України та Білорусі носіями російської мови

  • Жовтень 17, 2019

Прийняття закону має позбавити їх від проходження співбесіди при зверненні за отриманням громадянства Росії, повідомляє прес-служба уряду РФ.

Зараз осіб, які раніше проживали, або чиї родичі за прямою висхідною лінією жили на території Російської Федерації, Російської імперії чи СРСР, можуть визнати носіями російської мови за результатами співбесіди.
Проектом федерального закону передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди громадян Республіки Білорусь і громадян України, які вільно володіють російською мовою, при подачі особисто заяви про визнання їх носіями російської мови і за наявності підстав, передбачених частиною першою статті 331 Федерального закону “Про громадянство Російської Федерації”. Порядок подачі таких заяв визначатиметься Міністерством внутрішніх справ Російської Федерації

На території окупованої частини Донбасу виникли проблеми з видачею російських паспортів для “військовослужбовців 1-го і 2-го армійських корпусів”. Про процес “паспортизації” повідомляють у групі “Інформаційний спротив”.

Коментарі