Росія може влаштувати військові операції на українському узбережжі Чорного та Азовського морів, а також річки Дунай

  • Січень 13, 2020

У 2020 році є загроза висадки десанту в цих місцях, вважає керівник Моніторингової групи “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень” Андрій Клименко.

Найнебезпечнішим стане період після святкування країною-агресором 75-річчя перемоги в Другій світовій війні.
У вересні 2020 року Південний військовий округ РФ (та, схоже, не тільки він) в повному складі буде брати участь в стратегічних командно-штабних навчаннях “Кавказ-2020”. У них прийме участь близько 100 бойових кораблів і суден забезпечення. Головна мета таких навчань – відпрацювання великої міжвидової військової операції на південному і південно-західному театрах воєнних дій
Також повідомляється, що Росія й надалі блокуватиме рух українських кораблів під різними приводами в Керченській протоці для забезпечення секретності військових перевезень у тимчасово окупований Крим.

Експерт припускає, що РФ почне затримувати для огляду кораблі, що йдуть до або з портів Чорноморська, Одеси, Миколаєва та Херсона.
Ми майже впевнені у тому, що “Азовська криза” – це було “тренування”. В 2020 році подальших дій РФ щодо створення перешкод судноплавству до українських портів потрібно очікувати не тільки в Азовському, але й у Чорному морі
Також одним із методів створення перешкод у 2020 році з боку Росії в Чорному морі буде поширення “закриття” для судноплавства західних районів моря для проведення навчань РФ з бойовими стрільбами (справжніх або фейкових).
В 2020 році Україні, можливо, доведеться вдатися до військового ескортування комерційного судноплавства або патрулювання міжнародних морських шляхів в Чорному морі та запросити до цього кораблі країн НАТО. Найоптимальнішим для цього буде започаткувати в Чорному морі спеціальний військово-морський формат “операції з підтримання свободи судноплавства

23 грудня пара фронтових бомбардувальників Су-24М, під прикриттям винищувачів Су-27 (Су-30) військово-космічних сил Російської Федерації в акваторії Чорного моря зімітували ракетний удар по надводній цілі.

“Ціль, за даними розвідки – ракетний есмінець Сполучених Штатів Америки “Ross”, який прямував до порту Одеса”, – повідомили на сторінці у Facebook Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Коментарі