Розмір пенсії – зменшиться

  • Лютий 10, 2018

Щоб виплачувати достойну пенсію, яка б дозволила в сьогоднішніх умовах прожити необхідно стрімкий економічний підйом. Зі статистики, наведеної в ЗМІ, більшість українців шукають кращого за межами України, звідкіля слідує – за рахунок яких надходжень наповнювати пенсійний фонд?

Можливо саме із наповненням пенсійного фонду і пропонують ввести з наступного року зміни до розрахунку розміру пенсій. Зміни в розрахунках пенсії призведуть до 25% економії в порівнянні із 2017-м роком, зазначає Realist.

Якщо ще сьогодні, при розрахунку розміру пенсії враховують середню зарплату за два останні роки, то з наступного – середню зарплату по країні за три роки. На даний момент це більше 5 тис. грн.

Нагадаємо, у рамках пенсійної реформи коефіцієнт оцінки стажу скоротили на 25% – з 1,35% до 1%. Оцінка стажу це своєрідна “плата” за кожен відпрацьований рік.

Середня зарплата по країні становить близько 5 тис. грн. і якщо цю суму помножити на стаж ¬¬- 1% і на співвідношення власного заробітку до середнього, то навіть при зарплаті більше 7 тис. грн можна отримати пенсію в розмірі близько 1,8 тис. грн..

Експерти також зазначають, що окрім змін в розрахунках розміру зміняться умови виходу, призначення пенсій.

Коментарі