Скільки коштує перейменування станції метро

  • Лютий 12, 2018

Обговорення про перейменування вулиць, площ, станцій метро у столиці триває не один місяць. Все це необхідно зробити в рамках декомунізації. Ось докотилася хвиля декомунізації і до столичної підземки.

Отже, сьогодні Комісії з перейменувань затвердила результати громадських слухань щодо перейменування метро “Петрівка” на “Почайну”, затвердила назву парку “Урочище Наталка” й ухвалила рішення про перейменування Московського мосту на “Північний”. Тепер перейменування мосту виходить на громадські слухання,
– написала активістка ГО “Громадський рух Почайна” Анабелла Моріна на Facebook.

У відповідності із рішенням Київради від 8 лютого, станція метро Петрівка найближчим часом буде змінено на Почайну і така процедура обійдеться киянам майже в півмільйона гривень. Зокрема, найбільші витрати будуть пов’язані із виправленнями загальних схем метро – близько 168 тис. грн., текстове наповнення – близько 100 тисяч грн., а от щоб змінити саму назву на входах\виходах та шляхових стінах – необхідно 72 тисячі грн.. Слід додати, що за ці кошти буде змінено назву станції, а також назву самої Куренівсько-Червоноармійської на Оболонсько-Теремківську лінію метро.

Нагадаємо, що станція Петрівка розміщена на Куренівсько-Червоноармійській лінії, відкрита 19 грудня 1980 року. Свою назву станція отримала на честь чи то транспортного вузла, чи то цілого району (сучасний Подол) який в свою чергу, в 1926 році отримав назву на честь голови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету Григорія Петровського. Г. Петровський був одним із організатоірв Голодомору 1932-1933 років.

Нова назва бере своє коріння, як вважають історики, ще від часів князя Володимира. Почайна – права притока Дніпра, яка вже майже зникла, але саме її води за свідченнями літописів вважається офіційним місцем хрещенням Русі. Найближчим часом планується відродити річку та створити паркову зону Почайна.

Коментарі