США і Німеччина обговорюють можливість допомогти Україні у сфері енергетики через газопровід “Північний потік-2”

  • Червень 26, 2021

Країни планують домовитися про зобов’язання щодо зміцнення енергетичної інфраструктури України і компенсації транзитних зборів, які можуть бути нею втрачені в результаті запуску газопроводу.

США і Німеччина також вивчають способи посилення стримування російської агресії за допомогою загрози санкцій. Вони, за даними видання, хочуть укласти угоду, щоб послабити геополітичні вигоди Москви після завершення будівництва газопроводу.

Деякі офіційні особи висловили сподівання, що угода підготують до візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель в США, запланованого на липень.

У числі можливих заходів – інвестиції для будівництва електростанцій в Україні, розвиток інфраструктури і нарощування поставок газу з цієї країни.

Також видання повідомило, що Німеччина висловлювала бажання почати переговори з Росією про продовження транзиту російського газу через Україну.

21 травня Верховна Рада України звернулася до палати представників і сенату конгресу Сполучених Штатів Америки про запровадження санкцій щодо будівництва газопроводу “Північний потік – 2” як інструменту гібридної війни країни-агресора Росії.

Раніше США відмовилися від санкцій проти компанії-учасника газопроводу Nord Stream 2 AG та її виконавчого директора Маттіаса Варнінга.

“Північний потік-2” – проект магістрального газогону з Росії в Німеччину через Балтійське море завдовжки 1234 км.

Коментарі