Світовий банк виділить Україні $300 млн позики на соціальну підтримку громадян

  • Грудень 12, 2020

Це друге фінансування в рамках проєкту модернізації мереж соціального захисту. Перше у розмірі $150 млн затвердили 30 квітня.
Додаткове фінансування допоможе зміцнити програму гарантованого мінімального доходу в Україні, щоб запобігти збіднінню 1 мільйона українців через пандемію Covid-19.
Прогнози Світового банку показують, що внаслідок епідемії Covid-19 бідність в Україні може зрости на 4 відсотки, досягнувши близько 23 відсотків до кінця 2020 року. Нові кошти допоможуть фінансувати реагування на надзвичайні ситуації в галузі соціального захисту населення, пов’язані з Covid-19, шляхом запровадження швидких грошових переказів фізичним особам та домашнім господарствам, які втратили роботу або джерела доходу через пандемію. Бідні домогосподарства отримуватимуть пільги через державну програму гарантованих мінімальних доходів

У відомстві проаналізували, що 60% українців, які можуть впасти в бідність через спалах Covid-19, наразі не користуються жодною програмою соціального захисту.

Згідно з прогнозом Світового банку, кількість людей, які перебувають у стані крайньої бідності, цього року збільшиться на 88-115 млн через пандемію коронавірусу, а за 2020-2021 роки – на 150 млн.

Коментарі