Тримати долари під матрацом – програшна стратегія

  • Вересень 25, 2021

Це не покриє інфляцію та не захищає заощадження від знецінення, вважають у Нацбанку. Рекомендують купувати гривневі ОВДП. Також тримати гроші на депозиті.

Попит на гривневі депозити не зникає, попри низькі ставки. Торік вклади населення в національній валюті зросли на 28%. Цього року тенденція продовжується. Депозити у валюті показали ріст 3%, передає Фінансовий клуб.
Гривня здатна убезпечувати заощадження від знецінення. Шість років продемонстрували, що гривня може як знецінюватися, так і укріплюватися. І ймовірність цього симетрична. Курс зараз коливається на тих приблизно рівнях, як це було шість років тому. Тому можемо говорити про гривню як про привабливий інструмент для інвестицій
розповів директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.

У вересні долар може торгуватися в діапазоні 26,6-27,1 грн, євро – 31,2-31,8 грн, розповів Вадим Іосуб, старший аналітик “Альпарі”.

“У серпні гривня знову зміцнилася до долара – дев’ятий місяць поспіль, із грудня минулого року. Також до євро – четвертий місяць поспіль, із травня. Втім, зміцнення до долара було досить скромним. Судячи з офіційних курсів НБУ, долар за місяць знизився з 26,8867 до 26,8601 гривень (-0,1%). Курс євро випробував більш помітний тиск, він за цей же час знизився з 31,9239 до 31,6963 гривні (-0,7%)”, – говорить аналітик.

При цьому від початку року долар знизився до гривні на 5%, а євро подешевшав до національної валюти на 8,8%.

Коментарі