1. Ваша оцінка політичної ситуації та економічного стану України? (Іван Григорович, Вінниця)
Оцінка очевидна – стан незадовільний. В політичній площині – досі немає ідеологічних партій, а є так звані “лідерські” партії. В країні немає сприятливого клімату для розвитку малого та середнього бізнесу,тому сподіватись на економічні зрушення не доводиться.
2. Що треба зробити, щоб ніколи Голодомор і Голокост не повторювалися? (Олена Віллінзон, Харківська обл.)
Треба вчити уроки історії. Але ж для цього повинні бути історики, які будуть трактувати події, які відбувались без певних симпатій і антипатій,зараз такого немає! А в нас досі історики чомусь виконують функції офіціантів
3. Які спільні цінності на ваш погляд повинні об’єднати українців різних етнічних походжень, щоб була Національна ідея? (Тетяна Волощук, Київ)
Повинен бути соціальний ліфт, якого немає! Ідея рівних можливостей,не плутайте з лівими поглядами,що Я маю на увазі-людина закінчила навчання,а свої знання перевтілити у досвід,,тобто стати фахівцем вона не в змозі,тому що їй ніде здобувати практику.
4. Нещодавно у нас відбулося Євробачення. Що ви скажете про це, яке ваше враження від цього музичного конкурсу? (Олег Возний, Луцьк)
На жаль конкурс пісні, як і в минулому році не дав у хіт-парад жодної пісні, яку б співали. Організація була на нормальному рівні,але мета самого конкурсу популяризація пісні не виправдана.
5. Щоб особисто зробили ви для розвитку українського мистецтва, якби мали відповідні повноваження? (Оксана Цибулько, Донецька обл.)
Вважаю ,що популяризація оперного мистецтва для міст і містечок була б дуже доречною в наш непростий час. В нашому парламенті питання культури і мистецтва не мають ніякої ваги,тому зміни в Законі про культуру, які були протиснуті нардепом Іриною Подоляк, навпаки ще більше поглибили ті проблему, які існували до набуття нової редакції Закону, а саме віддати на поталу адміністраторам від місцевої влади через непрозорі конкурси керівництво закладів культури. Головною метою було відсторонення фахівців. Згодом ми відчуємо ці наслідки. Я б повернув провідних акторів, режисерів до керівництва, а тих недолугих адміністраторів відправив би працювати в інші сфери діяльності, де б від них було б менше шкоди.
6. Чому Тарас Шевченко став батьком нації? (Дмитро Понамарчук, Київ)
Шевченко перекладено багатьма мовами,це означає що він цікавий світу. В історії України ще не було людини, що зробила б такий велетенський вплив на уми і серця своїх співвітчизників як Кобзар,тому його поправу називають духовним батьком українського народу.
7. Розставте перелічених політиків за своєю симпатією починаючи з найулюбленішого: Анатолій Гриценко, Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Наталя Королевська, Петро Порошенко, Володимир Гройсман, Олег Ляшко, Ірина Фаріон, Вадим Рабінович, Віталій Кличко. (Оргкомітет)На жаль в нас немає політиків,а рейтинг бізнесменів від політики нехай складають проплачені соціологи.
8. Ваше ставлення до багато чисельних перейменувань міст, районів, сіл нашої країни. Зокрема, недавнього перейменування проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича в Києві? (Михайло Сущак, Київ)
До цього треба ставитись дуже обережно,нажаль місцеві депутати частенько перегинають палку. В кожному випадку повинні бути громадські слухання.
9. Чому світове співтовариство, на ваш погляд, й досі не ізолює РФ за цинічне порушення норм міжнародного права і пропаганду війни? (Василь Кухарчук, Миколаїв)
Бізнесові інтереси для багатьох політиків світу дорожчі ніж правда життя,це завжди списувалось на політичну доцільність.
10. Як ви гадаєте, звання різних діячів культури, заслужених і народних артистів, це – пережитки минулого, чи необхідність сучасності? (Олег Філімонов, Одеса)
Якщо брати про мистецтво,а ні про попсу звання потрібне одне – Майстер мистецтв -його повинні давати національні спілки,а ні можновладці. Звання на сьогоднішній день – це дуже мала компенсація маленьких зарплат тих виконавців, які достойні більшого визнання держави,тому що визнання глядача в них є.