1. Чи підтримуєте ви негайний вступ України до НАТО? (Віктор Скворцов, Харків)
Я реаліст і тому люблю оперувати фактами, а не «хотєлками», якими б привабливими вони не виглядали. На сьогодні питання вступу України в НАТО не посилить цю структуру, а навпаки її послабить. Тим паче, що про вступ мова взагалі не йде. Україні НАТО вже одного разу відмовило і створили прецедент, достатньо згадати як у далекому 1954 році бажання приєднатися до НАТО було висловлено УРСР та БРСР, проте не судилося, як то кажуть. В умовах довготривалої загрози з боку РФ, говорити про нейтралітет України точно марно. Питання підтримки постійно буде актуальним і тому постають перемовини про співпрацю і гарантії безпеки для України від інших держав.
2. Як ви гадаєте, чому й досі, вистачає людей, які хочуть надання статусу ще одній мові, як державної в Україні? (Катерина Ільків, Лондон, Велика Британія)
Це питання не втрачає своєї актуальності через те, що не менше третини етнічних українців є російськомовними. Ми є свідками того, що постійно ставляться під сумнів статті Конституції України, в якій мова йде не лише про те, що державною мовою в Україні є українська мова. А й те, що держава має гарантувати і забезпечити вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Мовне питання штучно постійно підігрівається політиками, для того, щоб відволікати суспільство від нагальних і своєчасних проблем. Народ України штучно зіштовхують чолами, аби їх порозбивали на втіху політикам, які роблять свої справи не на користь держави.
3. Зараз готуються зміни до Конституції України. На вашу думку, ліквідація в нашій країні Інституту президента, буде сприяти децентралізації влади і покращенню життя людей? (Костянтин Стрельцов, Київ)
Зараз не йде мова про ліквідацію інституту президенства. Ця інформація не відповідає дійсності.
4. Що ви думаєте про грузинський «політичний десант» в Україні? (Гоча Іванішвілі, Кутаїсі, Грузія)
Це питання широке и багатошарове. По-перше, не всі грузини, які працюють в Україні це команда М.Саакашвілі. Тому ототожнювати всіх з його ім’ям є принаймні не коректним. Одне можна стверджувати напевно, що грузинській команді не вдалося створити «омріяне грузинське чудо» в Україні, ні локальне, ні глобальне. Щодо самої постаті М.Саакашвілі, то П. Порошенко сам себе переграв. Він визнав, що Саакашвілі шоумен і реальних доказів своїх інвектив у нього немає. Але при цьому він мовчки його заохочував мочити конкурентів. Проте думаю, і сам П.Порошенко чудово розуміє, що рано чи пізно М.Саакашвілі розгорнеться і проти нього самого. Така поведінка М.Саакшвілі в присутності ніби як боса – це не повага в першу чергу на адресу самого боса, а не супротивників боса.
5. Чи не жалкуєте ви, що в Україні заборонена діяльність КПУ? (Сергій Фіалко, Луганськ)
На сьогоднішній момент я впевнена, що лівий електорат тільки зріє. Кілька років тому я писала спеціально для РБК статтю, в якій ішлося, що Кабмін Яценюка органічно сам виховує або мобілізує лівий електорат. Я вважаю, що Кабмін Гройсмана у багатьох питаннях послідовно діє тим же курсом, який був раніше. Тобто, йдуть на скорочення все одно пільг, соціальних виплат. Багатьом важко живеться в зв’язку з економічним станом країни. Очевидно, що держава зараз знаходиться не на піку розвитку. Але це зрозуміло. Тому багатьох це не влаштовує, і як раз цей органічно лівий електорат зазвичай в ці моменти якраз зріє. І ось хто буде його підгортати правильно, хто з ним буде працювати, той, напевно, зможе його максимально сильно мобілізувати. Ось про це має думати влада, а не про заборони. Якщо щось в одному місці зникає, то в іншому воно обов’язково з’являється.
6. Шановна Олександро, як Ви оцінюєте готовність України до комплексного, в тому числі і силового, звільнення окупованих територій і що Ви можете порекомендувати з цього приводу? (Андрій Льова, Вінниця)
– Дякую за запитання. Я є прихильником дипломатичного шляху врегулювання цієї погоджуюсь комплексної проблеми. Інформація про те, що президент Фрвнції Е,Макрон хоче зустрітися з членами Нормандського формату до саміту G20 вселяє оптимізм. Я переконана, що жодна війна не назавжди і рано чи піздно сідати за стіл перемовин буде потрібно. Тому маю надію, на те, що крім глави держави і Верховна Рада України надасть свою підтримку.
7. Розташуйте ці телевізійні канали за самим об’єктивним, на ваш погляд, поданням новин, починаючи з найобєктивнішого: 1+1, UA: Перший, ICTV, «Еспресо», «ТРК Київ», 112-Україна, «Інтер», News ONE, «Україна», «24». (Оргкомітет)
Правило, що журналісти мають бути об’єктивними, відомий багатьом ще зі студентської лави. Проте принцип об’єктивності в журналістиці все більше схожий на єдинорога, всі про нього чули, проте ніхто на власні очі не бачив. Журналіст – це найманий працівник, а там де є ціна питання, завжди можна спекулювати об’єктивністю. Популярні, рейтингові ЗМІ перебувають здебільшого у власності не просто олігархів, а безпосередньо політиків. Особливо не важливо провладних або опозиційних. Тому вони наперебій використовують свій медіаресурс для власної користі. Тому читач, слухач, пидписник або глядач має сам критично мислити, отримувати інформацію з різних джерел ,а не наосліп вірить журналістам.
8. Яким ви би хотіли бачити новий закон про вибори народних депутатів до Верховної Ради України? (Олександр Лунько, Херсон)
В Україні були різні виборчі системи і мажоритарні, і пропорційні і змішані ,проте всюди порушувався закон, або ще при написанні шукалися шляхи обходу законодавства. Тому важливий не так сам закон, бо усюди є недоліки і позитиви, а важливе дотримання правил гри усіма учасниками.
9. Україна – одна з найкорумпованіших країн світу. Якщо ввести Суд присяжних і передбачити законодавчо страту, або довічну каторгу за це правопорушення, ми б швидко позбавилися цього жаху? (Олена Хатенко Буча, Київська обл.)
Міф про те що Україна найкорумпованіших країн світу – це пастка ,це кліше, стереотип, який дає дозвіл на будь що. Якщо вас вже назвали грабіжником до того, як ви пограбували і вас заочно засудили за це, то вам же не важливо що про вас подумають після скоєння злочину. Не потрібно тиражувати цей міф. Від нього потрібно відходити і рухатися в сторону правової площини. Суд присяжних не властивий нашій судовій системі ,тому він буде інорідним тілом. Такі зміни треба робити системно , а не домальовувати, крила до коня, пегас може і не вийти.
10. Що зробив Вячеслав Чорновіл для безвізу України? (Дмитро Понамарчук, Київ)
В’ячеслав Чорновіл був одним з титанів українського державотворення. Саме вони поклали душу й тіло у боротьбі за нашу Незалежність. Тому в такому розрізі можна казати, що такі постаті як він наближували день Безвізу як могли.