ВАЖЛИВІ НОВИНИ

Михайло Роль

Політичний експерт, журналіст, громадський діяч.

Тарас Єрмашов

Науковець. Журналіст.

Бліц-анкета про найулюбленіше

 1. Місце в Києві – Володимирська гірка
 2. Вид спорту – бокс (трохи ним займався)
 3. Кінофільм – «Романс про закоханих»
 4. Актор – Іван Миколайчук
 5. Співак – Валерій Ободзинський, Володимир Вермінський
 6. Телепередача – «Що? Де? Коли?»
 7. Страва – Борщ, вареники
 8. Напій – абрикосова наливка (святкова)
 9. Вислів – «Тимчасова невдача краще, ніж тимчасова удача»(Піфагор)
 10. Анекдот – сімейний (для дітей та дорослих): Багатодітна сім’я бобрів сідає обідати. Батько-бобер ставить на стіл виловлений з водойми дерев’яний табурет і починає його ділити на всіх. Найменше бобреня, яке ледве виглядає з-за столу: – Татусю, а можна мені ніжку!

Ваше побажання нашим читачам – Здоров’я, Щастя, Кохання, Перемоги!

Бліц-анкета про найулюбленіше.

 1. Місце в Києві – Воно не одне. Люблю історичні архітектурні пам’ятки, музеї, парки (як, напр., Пирогівський скансен), заклади культури…
 2. Вид спорту – Сам не займаюся постійно, на жаль – лише іноді роблю якісь вправи (втім, багато ходжу, тож це можна розцінити як заняття).  Як уболівальник теж великої активності не проявляю: звісно, з інтересом дивлюся важливі футбольні матчі чи боксерські бої Кличків, Олімпійські ігри, авторалі, фігурне катання, плавання тощо.
 3. Кінофільм – Теж важко назвати один, вибачте. Багато їх, і абсолютно різних жанрів…
 4. Актор – Аналогічно до попер. пункту. Це й голлівудські, й європейські, й вітчизняні актори.
 5. Співак – Так само. Музика має відповідати сьогоденному настрою.
 6. Телепередача – Такі, що дають нові знання, корисну інформацію про світ, людей і речі у ньому; деякі розважальні (ситуативно) тощо.
 7. Страва – Теж як коли. До душі українська, кавказька, південна кухня. Багато чого, смачного з точки зору інших, не люблю, і почасти їм те, що не сподобалося б їм. Але зазвичай харчуюся традиційно-консервативно: супи-борщі, картопля-м’ясо, чай-кава.
 8. Напій – З алкогольних – якісні десертні вина, лікери, бальзами, настоянки, конь’яки, хороше пиво. З безалкогольних – узвар, кола, чай.
 9. Вислів – Ситуативно. Мудрих афоризмів, приказок і т.п., суголосних поточній ситуації, у людства накопичилося достатньо…
 10. Анекдот – Знаю їх багато. Ну, давайте теж якийсь злободенний, хоч і «з бородою».

Карпати, ранній ранок. З села виходить вуйко з косою на плечі – на полонину йде, до праці. Аж бачить: біля місцевої ковбані примостився якийсь турист і п’є звідти, зачерпуючи долонею. Вуйко – у крик: – Та що ж ти робиш?! Кинь, не пий! Сюди зі всенького кутка труби з відходів йдуть, помиї виливають!

Турист: – Чаво? Гаварите па-русски, я не панимаю па-вашему! (Тихіше): – Вот же хахлы дикие – всё по-своему лопочут, нет, чтоб па-челавечески гаварить!

Вуйко: – А, конечно! Я говорю – двумя руками черпай, мил человек – водичка целебная, и очень вкусная!

Ваше побажання нашим читачам – Не піддавайтеся зневірі – особливо скерованій зі сторони «доброзичливців», не ставайте корисними Мордору зрадофілами. Вірте у себе, людство, свою країну!

 1. Ваша оцінка візиту Президента Петра Порошенка до США і які наслідки це буде мати для України? (Оксана Гринько, Хмельницький).

–              Головне, що цей візит відбувся. Північний сусід виходить із себе вже від одного цього факту. Російські пропагандисти, зокрема, вимушені на своїх телеканалах визнавати високий рівень володіння Порошенком англійською (на відміну від їхнього глави держави). Прикро, що не було зустрічі Порошенка із Трампом «тет-а-тет». Прикро, що знову йшла мова про безальтернативність Мінських угод, які багаторічний суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін називає «Мінським договорняком» і «туалетним папером». Прикро, що Президент України не зробив акцент на необхідності виконання США своїх обов’язків по Будапештському меморандуму і не закликав до створення міжнародної коаліції проти російської агресії.

 1. Що Ви думаєте про щойно надане подання генерального прокурора України щодо зняття депутатської недоторканості з декількох народних депутатів? (Валентин Ревзов, Черкаси).

–              А чи посадили «діамантових прокурорів»? Думаю слуг народу відпустять під заставу або візьмуть на поруки((

 1. Мені відомо, що Ви берете активну участь з різних боків – «за» і «проти» – зміни нашого державного прапора на жовто-синій. Які зі своїх аргументів ви вважаєте найсильнішими? (Ольга Гужва, Луцьк).

–              Скільки себе пам’ятаю, українці називали свій національно-державний прапор ЖОВТО-БЛАКИТНИМ, а не синьо-жовтим. В Україні споконвіку був культ Сонця (Ярила), якому відповідає золотаво-жовтий колір. Цей колір був домінуючим і на давніх (як і сучасних!) іконах (золоті німби святих). Блакитний колір був фоновим на давніх зображеннях і символізував небесний фон з ГОЛОВНИМ об’єктом – Сонцем. Було б дивно, якби колір Сонця на своєму прапорі українці розмістили знизу! Тим більше, що за законами вексилології (науки про прапори) головний колір прапора розміщується вгорі (тобто, горішній колір – жовтий). Крім того, горішній колір прапора має співпадати з головним кольором Герба держави. А наш Державний Герб – Тризуб – золотого кольору (в геральдиці жовтий і золотий кольори ідентичні).

Але головний аргумент знаходиться… у правовому полі. Сучасна Україна є історико-політичною правонаступницею Української Народної Республіки, незалежність якої була проголошена 22 січня 1918 року під ЖОВТО-БЛАКИТНИМ прапором. Ми успадкували від УНР Герб, Гімн, назву грошової одиниці і кольори прапора. Настав час повернути природню послідовність цих барв.

До речі, 22 серпня цього року ми відзначатимемо 25-ту річницю урочистої передачі повноважень від УНР сучасній Україні.

 1. Чому в такій багатій країні, як наша, такий низький рівень життя чесних, працьовитих людей? (Вадим Туренко, Харків).

Україна була окрадена одразу після проголошення незалежності! Шляхом злочинної при(х)ватизації національної власності тодішня комсомольсько-комуністична верхівка привласнила народне багатство (підприємства, банки, землю, природні ресурси). Так злодії стали олігархами. На жаль, антинародна олігархічна система залишається. Поняття ВЛАДА і ВЛАСНІСТЬ тісно пов’язані. У кого власність – у того і влада. І навпаки. Конституційною ж владою в Україні є народ – носій суверенітету, тобто верховної влади в державі (ст. 5 Основного Закону). Народ за Конституцією є і власником національного багатства (ст. 13, 14). В Конституції вказаний і конкретний механізм народовладдя та володіння публічною власністю – це система територіальних громад України (ст. 140-143). На жаль, у нас досі не влада тергромад, а влада рад (органів міського самоврядування – ОМС). У країнах Європи територіальні громади є юридичними особами публічного права, а ОМСи – ні. У нас – навпаки: ОМСи є юрособами, а тергромади – ні. У нас ради хоч і обиралися, але НЕ СТВОРЮВАЛИСЯ тергромадами, як це передбачено ст. 143 Конституції, тобто вони самоутворені і фактично ізольовані від тергромад. Тому вони є інструментом дерибану.

Коли ми виконаємо нашу Конституцію, Європейську хартію місцевого самоврядування, тоді змінимо олігархічну систему на демократичну і станемо господарями у своїй державі.

 1. Яке Ваше ставлення до участі на території РФ українських спортсменів у змаганнях і наших артистів у мистецьких та культурних заходах? (Світлана Леленко, Жовті Води).

Як до зрадників.

 1. Шановний Михайле! Чи стало людство, на Вашу думку, уважніше перечитувати свою історію? (Тарас Єрмашов, Буча)

Усі цивілізовані країни шанували і шанують свою історію. Адже, якщо забудемо минуле, то втратимо майбутнє. На жаль, в Україні досі замовчується правдива історія державотворення. Так, історичні події 1917-1920 років у нас офіційно називають “Українською революцією”, не згадуючи про криваву віроломну війну більшовицької Росії проти УНР у 1918-1920 роках, і подальшу окупацію України. Якби всі українці знали правду про ті події, то, може, через 100 років і не повторилася б віроломна загарбницька війна РФ проти України, яка триває вже четвертий рік! Відлік української державної незалежності потрібно вести з її проголошення 4-м Універсалом Центральної Ради у22 січня 1918 року. Цей Універсал ніхто не скасовував! Мало хто знає, що Україна як визнана у світі держава вперше з’явилася у 860 році, а найпершим Київським князем-християнином був Аскольд. Його могила є в Києві, а пам’ятника нема. Також я вже згадував, що 22 серпня 2017 року ми відзначатимемо 25-річчя урочистої передачі повноважень від УНР сучасній Україні. Шануймо свою історію і шануймося. Ми того варті!

 1. Розставте перелічені країни, починаючи з найдружнішої, на ваш погляд до України: Грузія, Казахстан, Нідерланди, Канада, Франція, Білорусь, Литва, Польща, США, Ізраїль. (Оргкомітет)

Польща Литва Грузія Канада Білорусь Франція Казахстан США Ізраїль Нідерланди

 1. Шановні Михайле і Тарасе! Так хто насправді має нести відповідальність за те, що моє чарівне місто Лева завалене сміттям? (Орест Левченко, Львів).

Проблеми потрібно вирішувати в міру їх надходження. Львівські органи влади мали вжити заходів раніше. Але, на жаль, це проблема не лише славного Львова, а всієї України! Активісти кажуть, що в державі 6500 несанкціонованих сміттєзвадищ! Україна потопає у смітті. Вирішити цю нагальну загрозливу проблему системно – завдання уряду!

Також, щоб у подальшому не шукали крайнього, Верховна Рада має прийняти Закон про розмежування повноважень між органами центральної влади та органами місцевого самоврядування.

 

 1. Якщо все ж таки внесуть до Парламенту та проголосують закон про зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель,то, на Вашу думку, якою мала б бути мінімальна / середня ціна за один гектар землі в Україні? Так, щоб селянин не виявився обдуреним! (Роман Дзерин, Київ).
 • Під терміном «сілськогосподарська земля» захована не облікована (або незаконно присвоєна) земля, яка має перебувати у власності територіальних громад. Саме вони мають бути публічними власниками землі, як це передбачено Конституцією (ст. 13, 14, 142). Майже 90% сільськогосподарських земель не обліковано! Це визнав попередній уряд. Коли виконаємо Конституцію, з’явиться публічний власник – територіальна громада, яка не дозволить розкрадати землю і викупить паї у тих небагатьох селян, у яких вони є. Тергромади здаватимуть землю фермерам в оренду, а не продаватимуть цю «курку, яка несе золоті яйця» – наше головне національне багатство.
 1. Яке Ваше ставлення до заборони використовувати тварин у цирку? З них дійсно там знущаються, чи навпаки – тварини в цирку щасливі? (Людмила Шевченко, Київ).

Я за заборону. Адже це – експлуатація тварин для заробляння грошей. Циркова вистава триває недовго. Але дресирування тварин, репетиції тривають постійно, що є знущанням над ними. Для початку потрібно заборонити нещадну експлуатацію дельфінів у шоу-дельфінаріях, де тривалість їх життя катастрофічно мала.

 1. Ваша оцінка візиту Президента Петра Порошенка до США і які наслідки це буде мати для України? (Оксана Гринько, Хмельницький).

Оцінюю позитивно. Трамп, звісно, грає свою гру, викручуючись із неприємної ситуації, куди з власної волі й потрапив, – проте Порошенко, як майстерний фаховий дипломат, зі своєю місією впорався, вважаю, блискуче (додаткові зустрічі з віце-президентом – Майклом Пенсом (особливо на фоні «Кремлегейту»), міністром оборони США; участь у переговорах начальника Генерального штабу ЗСУ В. Муженка та ін.). Думаю, скоро ми побачимо втішні практичні результати цих зустрічей.

 1. Що Ви думаєте про щойно надане подання генерального прокурора України щодо зняття депутатської недоторканості з декількох народних депутатів? (Валентин Ревзов, Черкаси).

Процес очищення влади й покарання винних вже йде, хоча й, може, подекуди проти волі навіть ініціаторів та виконавців.  Країна хоча й повільно, але повертає на дорогу закону з манівців «понять». Сьогодні закладаються результати майбутнього, тож попереду буде значно цікавіше.

 1. Мені відомо, що Ви берете активну участь з різних боків – «за» і «проти» – зміни нашого державного прапора на жовто-синій. Які зі своїх аргументів ви вважаєте найсильнішими? (Ольга Гужва, Луцьк).

Вас, певно, не зовсім точно поінформували. Я дотримуюся твердої думки, що чинний порядок кольорів, самі кольори, форма та інші параметри державного прапора України є цілком усталеними, правильними й мають залишатися незмінними. Сумніватися у них, вважаю – такий само нонсенс, як у факті зміни пір року чи геоїдній формі нашої планети.  Коли Україна у кінці 1980-х – на початку 1990-х рр. йшла до незалежності, у тодішній ще республіканській пресі точилася грандіозна дискусія з приводу майбутньої державної символіки – і повірте, що від широких кіл її учасників лунали пропозиції набагато екзотичніших варіантів прапора й герба. До роботи були залучені сотні найкращих фахівців (материкових та діаспорних), які опрацювали гори історичних джерел – і на основі цієї титанічної колективної праці постала наша державна символіка. Тож про слабкість аргументів можна говорити лише зі сторони нинішніх ревізіонерів останньої: сотням історичних джерел вони можуть протиставити хіба що абсурдні у цій давно вирішеній справі канони східного вчення «Фен-шуй» чи окремі випадки плутанини з розміщенням прапора у часи визвольних змагань якимись самодіяльними повстанськими угруповуваннями. (Оскільки місце для відповідей обмежене, списку літератури тут не дам– пораджу лише тим, хто не може дістатися бібліотеки й підняти підшивки або переглянути відповідні книжки, почитати в Інтернеті – напр., на «Історичній правді» – статті на тему прапора). http://www.istpravda.com.ua/short/2014/08/22/144148/         http://www.istpravda.com.ua/columns/2011/07/29/48180/

 1. Чому в такій багатій країні, як наша, такий низький рівень життя чесних, працьовитих людей? (Вадим Туренко, Харків).

Багато в чому – через байдужість цих людей до власної долі поза межами своєї праці, через згубні надії на абстрактних керівників, що мусять безумовно ощасливити кожного підданого. Є банальна істина: «кожна людина кує своє щастя сама».

І, як сказав Іван Франко у творі «Обриваються звільна всі пута…», «…Не від бога те царство нам спаде,

Не святі його з неба знесуть, –

Але власний наш розум посяде,

Сильна воля і спільний наш труд».

 1. Яке Ваше ставлення до участі на території РФ українських спортсменів у змаганнях і наших артистів у мистецьких та культурних заходах? (Світлана Леленко, Жовті Води).

Негативне – навіть попри усвідомлення, що для розвитку спорту й культури участь у міжнародних заходах необхідна. Проте сусідська недоімперійка не заслуговує на таку участь іноземців – як не бажана присутність за святковим обіднім столом разом з людьми хоч і вельми знайомої, своєї, домашньої, але все ж худоби (бо нічого доброго для учасників трапези це все одно не принесе – як це блискуче зображено, наприклад, у старій радянській кінокомедії-м’юзиклі «Весёлые ребята»).  Добре, що нині відбувається поступова ізоляція (та й самоізоляція, за звичним сценарієм) РФ, у рамках світової обструкції, від міжнародних проектів.

 1. Шановний Тарасе! Чи знаєте Ви, 25-річчя якої визначної історичної події ми відзначатимемо в серпні цього року? (Михайло Роль, Київ).

Серпнем 1992 року датовано декілька важливих подій з історії України. Наразі можна назвати принаймі дві: урочисте відкриття відновленої  Києво-Могилянської академії та припинення існування Державного Центру Української Народної Республіки на вигнанні і оголошення правонаступницею Української Народної Республіки створеної 24.08.1991 р. Української держави (з урочистою передачею історичних символів державної влади – прапора, печатки, а також клейнодів І. Мазепи представникам української влади – Президенту Л. Кравчуку, прем’єр-міністру І. Вітольд та спікеру ВР І. Плющу).

 1. Розставте перелічені країни, починаючи з найдружнішої, на Ваш погляд, до України: Грузія, Казахстан, Нідерланди, Канада, Франція, Білорусь, Литва, Польща, США, Ізраїль. (Оргкомітет).

Канада, Грузія, США, Литва, Польща, Ізраїль, Франція, Нідерланди, Казахстан, Білорусь.

Проте я не є фахівцем з геополітики, тому моя думка цілком може видатися поінформованішим людям дилетантською.

 1. Шановні Михайле і Тарасе! Так хто насправді має нести відповідальність за те, що моє чарівне місто Лева завалене сміттям? (Орест Левченко, Львів).

Всі джерела вказують, що бездіяльними у цьому питані протягом усіх своїх каденцій були насамперед всі представники міської влади (та й обласної теж): мер, депутати та ін. Проблеми не вирішувалися роками, вже при трьох президентах країни – тож чи варто «кивати на дзеркало», авантюрно звинувачуючи у своїх гріхах нинішнього? Думаю, відповідь очевидна – і своє слово мають сказати виборці міста.

 1. Якщо все ж таки внесуть до Парламенту та проголосують закон про зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель,то, на Вашу думку, якою мала б бути мінімальна / середня ціна за один гектар землі в Україні? Так, щоб селянин не виявився обдуреним! (Роман Дзерин, Київ).

Ціна має відповідати чинним на момент продажу економічним реаліям. Її складові описані у спеціальній літературі: географічне розташування, призначення, стан і т.п.

 1. Яке Ваше ставлення до заборони використовувати тварин у цирку? З них дійсно там знущаються, чи навпаки – тварини в цирку щасливі? (Людмила Шевченко, Київ).

Негативне, якщо це стосується поважних, сертифікованих за всіма внутрішніми й міжнародними нормами циркових установ, як Національний цирк України. Я вивчав це питання, особисто переглядав умови утримання й виступи тварин у НЦУ, проштудіював (як науковець, з відповідним серйозним підходом) спеціальну літературу (із зоопсихології, дресирування, нормативну базу тощо) і можу стверджувати, що у згаданій установі тварин не кривдять.

Про інші цирки (приватні) так категорично стверджувати не можу, бо умов не бачив. Втім, мандрівні звіринці, організовані аматорські у гіршому розумінні слова, мають бути заборонені. Як людина, змалку оточена домашніми тваринами (а вони у нас вдома не переводилися упродовж поколінь – від собак-котів до великої рогатої худоби, бо мешкали ми завжди у приватних будинках), скажу: неможливо биттям, кривдою досягти співпраці не лише з людьми, а й з «братами нашими меншими». Можна, звісно, добитися терором вимушеного послуху, але погляньте на реакції наділеного емоціями, розумом і почуттями приблизно 5-річної людської дитини звіра (не виловленого у дикій природі, як твердять маніпулятори-неуки, а народженого у сотому поколінні тут-таки, у цирку!) на арені, коли лунають щирі оплески його виступу, і скажіть щиросердно: невже це схоже на результат знущань?! Ну, спробуйте тоді проробити такий фокус зі своїми хатніми тваринами – і побачите тоді все самі. Але тут ще риторичне питання, чи потрібна ця очевидна правда проплаченим маніпуляторам, що мріють про ласий шмат земельки у центрі міста на місці НЦУ, та їх корисним добровільним помічникам… Мабуть, так само, як і історичні реалії сьогодення та минулого – добровільно оглухлій і осліплій двоногій «ваті», що твердить мантри про незмінно добру до аборигенів імперію, «гражданскую войну», милосердя людоїда та ін. маячню…

Пора тим, хто все ж помиляється, йдучи за натовпом, подолати інфантилізм й лінощі та особисто пересвідчитися, що підстав для паніки немає. А от контроль за умовами для тварин, дотриманням їх прав слід робити чимраз жорсткішим на всіх рівнях – і для установ, і для фізичних осіб. Бо міра моральності людей, як справедливо зазначили ще наші далекі предки, визначається якраз ставленням до найбеззахисніших – дітей, старих, тварин…

Шановні уболівальники та судді! Перед вами черговий рейтинговий матч в рамках нашого Супертурніру! Оцінюйте, аналізуйте, дискутуйте. Кожен з вас може дати комусь перемогу, або нічию. Це йде як очко і половина очка. Потім це сумується і в четверг, після завершення поєдинку оголошується результат гри. Рейтинг ви ставите з максимальних 20 балів для кожного гравця окремо. По совесті і справедливості. Сума набраних балів ділиться на кількість ваших постів з рейтингом. Ось рейтинг перших чотирьох учасників наших баталій:
Андрій Льова – 16,666
Авігдор Фрейдліс – 16,250
Дмитро Понамарчук – 15,125
Олександра Решмеділова – 15,111
Підтримуйте гравців – попри свої симрпатії та погляди, оцінюйте аргументи учасників політичних баталій!
З повагою голова Оргкомітету Дмитро Нагорний

Коментарі

Scroll Up
error: