У Києві створюють асоціацію мусульман-біженців, які приїхали з Росії в Україну

  • Листопад 21, 2017

Сповідують іслам громадяни Росії та держав Центральної Азії, які приїхали в Україну у пошуках притулку від переслідувань на батьківщині, об’єднуються в асоціацію мусульман-біженців «Азан», сподіваючись на правовий захист України.

Про це напередодні розповів співзасновник асоціації, журналіст Тагір Мінібаєв на прес-конференції в інформагентстві «Інтерфакс-Україна».

«Ми, мусульмани, виявилися непотрібної частиною суспільства на своїй батьківщині, від нас цинічно стала позбавлятися російська влада, і з питанням “Де нам знайти справедливість…” ми почали масово покидати батьківщину», – розповів Мінібаєв.

За його словами, рятуючись від переслідувань, російські мусульмани шукають притулку в Туреччині та Україні.

Мінібаєв каже, що сподівається знайти справедливість тут, в українському суспільстві, оскільки українці «на собі відчули всі те, що робить російський режим з громадянами України – нашими одновірцями в Криму».

Духовне управління мусульман Криму після анексії півострова Росією в 2014 році перестало координувати свої дії з Меджлісом кримськотатарського народу і перереєстрації відповідно до російського законодавства, як Духовне управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС).

У листопаді 2016 року громади мусульман-переселенців з Криму провели з’їзд, на якому вирішили створити Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на материковій частині України. Муфтієм був обраний Айдер Рустемов. У жовтні 2017 року департамент національностей та релігій Міністерства культури України зареєстрували Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на чолі з Рустемовим.

Коментарі