У Києві запровадять нову систему фіксації порушень Правил дорожнього руху

  • Лютий 8, 2020

Для цього столична міськрада співпрацюватиме з приватною фірмою.
Місто Київ через рік-два може отримати сучасний інструмент, який дасть змогу суттєво покращити ситуацію з безпекою на дорогах. Притому на це не буде витрачено жодної копійки з місцевого бюджету, оскільки державно-приватне партнерство передбачає фінансування цього проєкту за рахунок капіталу інвестора
Зазначила директорка Департаменту економіки та інвестицій Наталія Мельник.

Упровадження цієї системи дасть змогу зменшити кількість аварій у місті та виключити людський фактор у процесі виявлення порушень ПДР, а також зменшить травматизм та смертність на дорогах.
Відшкодування коштів інвестора, вкладених у створення об’єкта, відбуватиметься лише після того, як власне об’єкт введуть в експлуатацію
На момент подання ініціативи вартість проекту становила близько $24 млн.

Система включатиме апаратний комплекс відеофіксації порушень ПДР, центр обробки, зберігання та систему передання даних в автоматичному режимі. Усі зафіксовані порушення Правил дорожнього руху через спеціальні канали зв’язку передаватимуть до дата-центру, де їх опрацьовуватимуть інспектори поліції.

Влада Києва налагодить систему відеоспостереження по місту, а також аналізуватиме автомобілі на дорогах за допомогою штучного інтелекту.

Комунальне підприємство “Інформатика” столичної міськради оголосило тендер на 3,5 млн грн на придбання відповідного сервера. Його використовуватиме у своїй роботі Ситуаційний центр із протидії загрозам у місті. Підрядник повинен буде інтегрувати систему розпізнавання авто з наявним програмним забезпеченням, архівом відеозаписів міських камер КМДА і системою пошуку автомобілів “Гарпун” Нацполіції.

Коментарі