У новому навчальному році на учнів шкіл, студентів і викладачів чекають багато змін

  • Вересень 2, 2019

Тепер шкільна форма не обов’язкова, можна навчатися дистанційно, а у їдальнях освітніх закладів буде нове меню.

Також в Україні з’явиться освітній омбутсмен.

Скасування шкільної форми

Українським школярам вперше офіційно дозволили не носити шкільну форму. Крім того, учні до 4-го класу зобов’язані у темний час доби відвідувати школу в спеціальних світловідбивних жилетах. Вони будуть індивідуальними і безкоштовними.

Навчання вдома

З 1 вересня батьки школярів зможуть скористатися всіма видами індивідуальної форми навчання. Це може бути сімейна освіта, екстернат або педагогічний патронаж.

При цьому переведення учня на навчання вдома можливе за заявою батьків і не потребує додаткового узгодження, як було раніше.

Діти, які отримують сімейну освіту, будуть 4 рази на рік проходити контроль опанованого матеріалу, щоб їхні знання відповідали вимогам шкільної програми. Для цього учень повинен бути зарахований до певного навчального закладу, який і відслідковуватиме його прогрес у навчанні.

Мережева освіта

У новому навчальному році школи вперше отримають можливість організовувати для учнів мережеві форми освіти. Так, окремі дисципліни можуть викладати не шкільні вчителі, а фахівці профільних організацій та установ культури, спорту тощо.

Запропонувати педраді школи впровадити мережеву форму навчання можуть учні батьки, педагогічні працівники або інші установи, які зацікавлені в такій співпраці.

Обов’язкові щеплення

З 1 вересня 2019-го всі діти, які відвідують дитячі садки та школи, зобов’язані мати всі передбачені МОЗ щеплення.

Виняток – неможливість зробити щеплення за медичними показаннями. Якщо ж це лише позиція та погляди батьків, вони зобов’язані перевести своїх дітей на домашнє навчання.

Оновлене меню в школах Києва

У всіх школах столиці планують запровадити оновлену систему харчування учнів. Йдеться про те, щоб дати дітям можливість обідати за принципом “шведського столу”, вибираючи страви з регулярно оновлюваного здорового меню.

У нього мають входити декілька видів овочів і фруктів, м’ясні та рибні вироби, кілька видів напоїв, хлібобулочні вироби, кисломолочні продукти, гарячі перші страви і декілька видів гарнірів.

Електронні учнівські для столичних школярів

З 1 вересня батьки київських школярів зможуть оформити електронні учнівські квитки для пільгового проїзду в транспорті. Завдяки цьому батьки зможуть через спеціальний транспортний додаток відстежувати переміщення дитини містом.

Оформити шкільний електронний квиток можна в особистому кабінеті киянина, вказавши всі необхідні дані про дитину та скористатися кваліфікаційним електронним підписом або BankID.

Усі електронні учнівські друкують за рахунок міського бюджету. У разі втрати квитка його можна замовити повторно, але за додаткову плату.

Освітній омбудсмен

У серпні 2019-го Кабмін офіційно призначив директора київської школи №148 Сергія Горбачова першим освітнім омбудсменом в історії України.

Його місія – захищати права тих, хто здобуває освіту, а також педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників. На розгляд кожної конкретної скарги у служби омбудсмена є не більше одного місяця. Потім омбудсмен приймає рішення про обґрунтованість скарги і надає письмову відповідь про результати розгляду. Далі протягом 5 робочих днів він має вжити відповідних заходів.

Підвищення зарплат педагогам

З 1 вересня зарплатні ставки виростуть на 10% у тих педагогів, чиї посадові оклади торік залишалися незмінними. Таке рішення в серпні 2019-го прийняв Кабмін.

Йдеться про педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти.

Коментарі