У Рівненській області впродовж 90 днів хочуть вакцинувати проти поліомієліту всіх дітей віком до 5 років включно

  • Жовтень 9, 2021

Відповідне рішення ухвалила комісія з надзвичайних ситуацій Рівненщини через випадок поліомієліту у 18-місячної дитини, повідомила пресслужба МОЗ у Facebook.
Упродовж 14 днів – з 11 до 22 жовтня – відбудеться невідкладний “нульовий” тур вакцинації з використанням інактивованої поліомієлітної вакцини на території області для дітей до 5 років включно незалежно від раніше проведеної вакцинації. Наступні три раунди триватимуть впродовж 90 днів та охоплять усе населення області цієї вікової групи
Комісія також ухвалила рішення про те, що невакцинованих дітей не допускатимуть до навчання. Для них забезпечать інші форми навчання.

Випадок “поліо” класифікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу, наголосили у МОЗ.
Лише 53 відсотки малюків віком до року отримали планові щеплення 2021 року. Враховуючи випадок захворювання на поліомієліт, тепер маємо здійснити додатковий тур і вакцинувати всіх дітей регіону, аби захистити їх від інфікування
Міністерство посилається на висновок ВООЗ. Він ідентифікує випадок захворювання як спалах і визначає, що вірус має зв’язок з вірусами афгансько-пакистанського походження. Останній зараз циркулює в Таджикистані.

6 жовтня стало відомо, що в Україні підтвердили випадок паралічу, спричиненого поліомієлітом, у 18-місячної дитини з Рівненської області. Батьки відмовлялися від обов’язкової вакцинації через релігійні переконання.

Під час обстеження родини, яка виховує 10 дітей, вірус виявили ще в шістьох.

Коментарі