У Санкт-Петербурзі ФСБ затримала консула Естонії Марта Лятте

  • Липень 6, 2021

Причиною затримання стало нібито отримання закритої інформації. Про це повідомила прес-служба ФСБ.
Федеральна служба безпеки Російської Федерації в місті Санкт-Петербурзі затримала на місці злочину під час отримання від російського громадянина матеріалів закритого характеру естонського дипломата – консула Генерального консульства Естонської Республіки в місті Санкт-Петербурзі березня Лятте
У ФСБ заявили про явно ворожий характер діяльності консула відносно РФ і пообіцяли застосувати заходи відповідно до норм міжнародного права.

У Міністерстві закордонних справ Естонії заявили, що затриманий у Санкт-Петербурзі естонський консул Март Лятте перебуває під вартою. У відомстві заявили, що справа проти Лятте є вигадкою і необґрунтованим звинуваченням.

За словами керівника відділу зі зв’язків з громадськістю Міністерства закордонних справ Естонії Аарі Леммік, консул перебував на робочій зустрічі в Санкт-Петербурзькому державному політехнічному університеті. Через півтори години після того, як він покинув зустріч, його затримали співробітники ФСБ.

За його словами, ця справа є вигадкою і необґрунтованим звинуваченням.
Ми можемо підтвердити, що це вигадка і абсолютно необґрунтоване звинувачення. З точки зору Естонії, цей інцидент ілюструє той факт, що Росія вибрала шлях конфронтації у своїх відносинах замість того, щоб бути конструктивною і повернути назад цю негативну тенденцію у відносинах з Європейським Союзом. Для нас це ще один приклад того, що Росія не зацікавлена ​​в конструктивних відносинах зі своїми сусідами
Міністерство закордонних справ засуджує затримання Лятте і називає його провокаційним.

В окупованому Криму затриманому журналісту видання “Радіо Свобода” Владиславу Єсипенку продовжили утримання в СІЗО на півроку.

Коментарі