У Швейцарії знайшли кошти, які з України незаконно вивело колишнє керівництво НАК “Нафтогаз”

  • Липень 2, 2019

Справу розслідує місцева прокуратура. На рахунках у швейцарських банках заблокували 60 млн франків.
У справі підозрюють 2-х громадян України. Одного – у відмиванні коштів. Іншого – у співучасті.
Зокрема, йдеться про кошти на рахунках офшорної компанії з Британських Віргінських Островів, яка підконтрольна нардепу Євгену Бакуліну. На рахунки компанії вивели $25 млн, коли він був головою Нафтогазу – у 2010-2014-их. Контроль над рахунком мали діти Бакуліна, свідчать документи з судового реєстру Швейцарії. Водночас останні стверджують, що рахунок не має жодного стосунку до грошей батька. Крім того, кримінальну справу проти Бакуліна називають політично мотивованою.
Євген Бакулін фігурує у справі купівлі 2011-го бурових установок через підставних осіб та офшорні компанії для Чорноморнафтогазу – дочірньої компанії Нафтогазу. Тоді за них переплатили $400 млн. Швидше за все, ці гроші вивели в офшори.
Так, у квітні 2019-го Федеральний кримінальний суд дозволив передати Україні банківські документи і продовжити арешт коштів. 16 травня таке рішення підтримав Федеральний суд. Судді встановили, що є достатньо підстав вважати, що інформація про швейцарський рахунок компанії дітей Євгена Бакуліна має відношення до розслідування кримінальної справи проти депутата і колишнього голови Нафтогазу.
Щоправда, у серпні 2018-го на кошти наклали арешт на виконання рішення українського суду. На рахунку залишилося лише $329 тис., 28 тис. євро, 518 тис. єн і цінні папери вартістю близько $4 млн.

Торік навесні Бакуліна оголосили у розшук. Його підозрюють у привласненні та розтраті майна, участі у злочинній організації та відмиванні грошей.

Коментарі