У столиці будівлю колишнього Центрального гастроному на Хрещатику перероблять під торговий комплекс

  • Лютий 7, 2019

У міській адміністрації схвалили проект реставрації під торговий комплекс із закладами обслуговування населення. Виконавця робіт зобов’язали акуратно ставитися до розташованих поруч об’єктів культурної спадщини. Замовником робіт стала компанія “АБ Інвестиції та розвиток”, повідомили в департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
У 2008 році “АБ Інвестиції та розвиток” була замовником будівництва 10-поверхового торгово-офісного комплексу в межах реставрації гастроному. Проект представила організація ТАМ “Микола Дьомін”. Загальна площа комплексу мала становити 15,6 тис. кв. м. Будівництво запланували на 2008-2011 роки.
Компанію ТОВ “АБ Інвестиції і розвиток” створили в 2006 році. За даними Єдиного держреєстру, кінцевим бенефіціаром вказаний Андреа Міхалідес Нікос. Розмір статутного капіталу ТОВ – 40,3 млн грн.

Будівля на Хрещатику, 40/1 зведена архітектором Володимиром Ніколаєвим у 1873-1874 рр. Після Другої світової війни в ній відкрився Центральний гастроном. У 1970-х роках була запланована реконструкція кварталу, що передбачала знесення споруди, але її вдалося відстояти, а в 1994 році вона була визнана пам’яткою архітектури.

Коментарі