У сучасних жінок збільшується середній репродуктивний вік

  • Липень 7, 2021

Тривалість репродуктивного життя у США зросла з 35 до 37,1 року.

А ось середній вік настання місячних у дівчаток зменшився з 13,5 до 12,7 року. З часом це вплине на майбутні рекомендації щодо планування сім’ї.
Репродуктивний період починається з першою менструацією і закінчується з настанням менопаузи. При цьому тривалість репродуктивного життя в жінок може сильно відрізнятися, що є цілком нормально. У когось менопауза настає раніше, у когось пізніше. На ці етапи життя впливають багато факторів: генетика, етнічне походження і навіть харчування. Якщо ви загалом здорові, це впливає на вашу фертильність або здатність підтримувати репродуктивне здоров’я
Вчені у США проаналізували тенденції зміни віку при природній менопаузі та тривалість цього періоду за останніх 60 років. Виявилося, що середній вік настання менопаузи виріс з 48,4 до 49,9 року.

Українки все частіше відкладають час материнства. Переважно народжують у 28 років, оскільки вчаться у ВНЗ, прагнуть втриматися на хорошій роботі чи заробити на житло. Хочуть подорожувати й спробувати себе в різних сферах. 13% жінок в Україні стають матерями після 40 років. Цьому сприяє розвиток медичних технологій.

Коментарі